Sprzedaż ubrań przez internet

Idea równie chyba stara jak początki poruszania się po internecie. Mimo obiegowej opinii nie jest to zbyt trudne, a rynek zbytu jeśli się postaramy na pewno się znajdzie. Wiele ludzi jest zbyt zabiegana, lub po prostu nie lubi chodzić po sklepach i szukać odpowiedniego dla nich towaru, woli siąść wygodnie przed monitorem i zamówić przez internet. Jest to wymarzona okazji dla osób, które chciałyby otworzyć własny biznes ale nie mają na niego pomysłu, oto on podany Wam na tacy.

Co na początek

Mając zamiar otworzyć sklep internetowy mamy dwie możliwości albo tworzymy konto, na którymś z istniejących portali typu: allegro, ceneo, ebay lub tworzymy własną stronę internetową. Opcja pierwsza jest dużo prostsza i szybsza w realizacji, wszystko co potrzebujemy to tylko rejestracji na danym portalu, później z podanych szablonów tworzymy swój profil, na którym będziemy wystawiać swój towar. Opcja ta ma dwie wady: po pierwsze będziemy musieli płacić prowizję, po drugie wypromowanie naszego sklepu będzie trudniejsze i bardziej pracochłonne, będziemy musieli poruszać się po przeróżnych forach i tam zamieszczać opis wraz z linkiem do naszego sklepu bez możliwości pozycjonowania. Opcja druga to własna strona internetowa. Tu już potrzeba nieco zachodu, potrzebujemy serwera, na którym stanie nasz sklep oraz szablonu strony. Jednak posiadania własnej domeny daje Nam możliwość wypromowania się w wyszukiwarce Google, lepsze pozycjonowanie przełoży się na większą ilość osób, które będą potencjalnymi klientami w naszym sklepie. Dla jednej i drugiej opcji pozostaje jeszcze promowanie poprzez portale społecznościowe, które dają naprawdę spore pole do popisu. Wraz z rozwojem naszego sklepy możemy stopniowo zwiększać reklamę, poprzez tworzenie i umieszczenie banerów reklamowych na przeróżnych forach i stronach.

Czas na ubrania

Sklepów, które są przedstawicielami marek, jest mnóstwo. Powinniśmy celować w odzież outletową co pozwoli Nam na sprzedaż ubrań bez konieczności zabiegania o podpisanie umów z firmą. Poza tym będziemy posiadać większy asortyment różnych firm. Pewnie zastanawiacie się skąd w takim razie wziąć ubrania na sprzedaż. Otóż nic prostszego, chyba każdy z Was zauważył pojawiające się od pewnego czasu na naszym rynku sklepy outletowe. Nie mówię tu o osiedlowych lumpeksach jakich pełno w każdym mieście bo na tym nie zarobimy, ale o porządnych outletach, takich jak np. TK MAXX, które oferują markowe ubrania znanych projektantów i firm w atrakcyjnych cenach. Kupujemy rzeczy, które według Nas znajdą chętnych na ich kupno po czym wystawiamy na naszych stronach. Ceny ustawiamy według naszego uznania, pamiętając, że nie może być za drogo. Konkurencja jest spora, ale rynek zbytu ogromny, więc jeśli będziemy robili to z głową to na tym zarobimy. Dobrze jest rozeznać się co jest akurat modne, na co jest duży popyt i na taki towar kłaść największy nacisk. Pamiętajmy, że nie możemy przesadzać z zakupami, jeśli nakupujemy towaru, który nie zejdzie tylko na tym stracimy a to nie jest przecież naszych celem.

Koszty

Zakładając swój własny biznes musimy pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach. Zaczynając sprzedaż prowadzimy działalność gospodarczą, a to należy zgłosić w odpowiednich urzędach. Musimy opłacić zus, ubezpieczenie, w przypadku własnej strony domenę i szablon strony. Poza tym potrzebny nam będzie telefon służbowy, miejsce w którym będziemy trzymali towar, kurierzy którzy będą dostarczać nasze paczki oraz konto internetowa, na które kupujący będą wpłacać pieniądze. Warto umożliwić im szeroką gammę możliwości zapłaty: przelew, wpłata na konto, płatność przy odbiorze. Dobrze jest udać się do urzędu i dowiedz się dokładnie co jest nam potrzebne aby uniknąć później nie przyjemności. Jeśli jednak mamy zamiar traktować sklep jako dodatkowy zarobek, to jeśli nasze dochody nie przekroczą 3 tysięcy nie musimy otwierać działalności gospodarczej.

To jest tylko jedna z wielu możliwości jeśli mamy zamiar otworzyć sklep, jednak pamiętajmy, że gwarancją odniesienia sukcesu jest dobra reklama, korzystne ceny i trafienie w nisze towarową. Same chęci i zapał nie wystarczą jeśli nie wyczujemy rynku, zbyt wyśrubowane ceny odstraszą naszych klientów. Dobrze jeśli będziemy często uaktualniać naszą ofertę, dzięki temu zagwarantujemy sobie większy ruch w naszych biznesie.

 

 

 

Dodaj komentarz