Usuwanie przebarwień laserem rubinowym

medycyna estetyczna

Gładka, promienna skóra twarzy i ciała jest pożądana przez każdą kobietę. Na skutek działania różnorodnych czynników na powierzchni cery może dojść do gromadzenia się pigmentu skóry i tworzenia przebarwień. Nieestetyczne plamy są powodem do powstawania kompleksów u wielu Pań, niemniej jednak obecna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują bezpieczne sposoby ich usuwania, między innymi laserem rubinowym. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Co to jest przebarwienie?

Przebarwienie jest problemem natury estetycznej, z którym boryka się bardzo duża część społeczeństwa. Zgodnie z definicją, to uogólniona lub wyraźnie odgraniczona zmiana barwnikowa, która wywoływana jest przez nagromadzenie się w danym miejscu barwnika skóry, czyli melaniny. Źródłem defektu jest zaburzenie rozmieszczenia pigmentu, czego efektem jest uwidocznienie się ciemnych plam o różnej powierzchni, a także odmiennej częstotliwości wybarwienia.

Do powstawania przebarwień najczęściej dochodzi na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne bez odpowiedniego zabezpieczenia, ale również stosowania określonych grup leków. Mim, że plamy pigmentacyjne są w medycynie traktowane jako defekt kosmetyczny, ich posiadanie wywołuje wiele kompleksów. Jak usunąć przebarwienia? W tym celu warto korzystać z najnowocześniejszych metod, do których należy laser rubinowy, o którym więcej można przeczytać na stronie: https://www.centrumflebologii.pl/pl/inne-uslugi/laser-rubinowy/usuwanie-przebarwien.

Czym jest laser rubinowy?

Usuwanie przebarwień laserem jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych metod pozbywania się zmian pigmentacyjnych ze skóry. Laser jest nowoczesnym urządzeniem o zaawansowanej technologicznie budowie, dzięki czemu swoim działaniem może skutecznie niwelować zmiany pigmentacyjne ze skóry, a także pomagać w usuwaniu tatuaży. Laser rubinowy jest urządzeniem, którego działanie opiera się na wykorzystaniu kryształu rubinowego, jako czynnego ośrodka. Sprzęt wytwarza impulsy świetlne widzialne w czerwonej barwie, które po podaniu na zmienioną skórę pozwalają pozbyć się nagromadzonego barwnika w konkretnym obszarze. Likwidacja nadmiaru pigmentu barwnika skóry lub tatuażu polega na rozbijaniu go falą uderzeniową czerpaną z energii lasera rubinowego, co dzieje się dzięki uaktywnieniu komórek skóry – fagocytów oraz podczas tworzenia się i formowania strupów. Laserowe usuwanie przebarwień jest dość inwazyjną metodą, dlatego przed przystąpieniem do działania należy wykluczyć każde przeciwwskazanie wykluczające możliwość wykonania serii zabiegów. Należą do nich:

  • każdy trymestr ciąży,
  • posiadanie świeżej opalenizny,
  • stosowanie samoopalaczy, 
  • aplikacja kremów zawierających substancję czynną – retinol,
  • posiadanie skłonności do tworzenia się bliznowców.

Warto pamiętać, że laserowe usunięcie przebarwień nie wyklucza ich ponownego powstawania. Po zabiegu należy również szczególnie dbać o skórę, która była traktowana laserem, a także bezwzględnie stosować się do zaleceń osoby, która wykonywała zabieg. 

 

Komentarze są wyłączone.