Czy fala uderzeniowa może zaszkodzić?

fala

Fala uderzeniowa jest formą rehabilitacji wykorzystywanej w fizykoterapii. Terapia z wykorzystaniem tej metody jest całkowicie nieinwazyjna. Leczenie tą metodą opiera się na wykorzystaniu fali akustycznej, czyli nagłego wzrostu ciśnienia. Jego gwałtowny wzrost odbywa się niezwykle szybko. Trwa to około 10 nanosekund. Aby uzyskać zamierzony efekt, osoby poddane rehabilitacji nie muszą długo czekać na rezultaty. Pacjenci muszą przebyć jedynie od trzech do pięciu zabiegów. Sam czas ich trwania również jest niezwykle krótki. Powinien on trwać maksymalnie 10 minut. Niektóre osoby widzą widoczne efekty terapii już bezpośrednio po wykonanej serii. Z kolei zdecydowana większość, bo aż 80% widzi pozytywne skutki działania fali uderzeniowej po ponad 2. miesiącach od zakończenia leczenia tą metodą.

Fala uderzeniowa – czy może zaszkodzić?

Wiele osób przed poddaniem się terapii z wykorzystaniem fali uderzeniowej zastanawia się, czy fala uderzeniowa może zaszkodzić. Metoda ta jest z reguły uznawana za relatywnie bezpieczną oraz całkowicie nieinwazyjną. U niektórych osób mogą na kilka dni po przebytym zabiegu występować nieprzyjemne objawy, do których można zaliczyć dolegliwości bólowe powstałe w wyniku stanu zapalnego. W poddanym zabiegowi miejscu może również pojawić się obrzęk lub zaczerwienie. Należy jednak zaznaczyć, że ryzyko wystąpienia tego rodzaju objawów jest stosunkowo na niskim poziomie, a kłopotliwe objawy są z dnia na dzień coraz mniej intensywne. Ponadto może wystąpić mrowienie lub drętwienie. Warto wspomnieć, że pewny grupy absolutnie nie powinny wykonywać tego zabiegu. Można do nich zaliczyć m.in. kobiety ciężarne, osoby cierpiące na chorobe nowotworową, a także posiadanie przez pacjenta rozrusznika serca.

Na co fala uderzeniowa może pomóc?

Istnieje szereg dolegliwości, które można leczyć za pośrednictwem tej metody. Przebyta terapia przyniesie ulgę w przypadku przewlekłych dolegliwości bólowych dotyczących m.in. kręgosłupa, barków, czy bioder. Z terapii tej chętnie korzystają osoby zmagające się z łokciem tenisisty, czy kolanem skoczka z uwagi na wysoki poziom skuteczności. Właściwości regeneracyjne fali uderzeniowej mogą okazać się pomocne w przypadku osób po przebytych urazach, nadmiernego naciągnięcia mięśni, a także wystąpienia zapalenia ścięgien. Ta forma fizykoterapii jest również powszechnie polecana dla osób zmagających się z ostrogami piętowymi. Terapia ta jest również skuteczna w przypadku haluksów.

Fala uderzeniowa Kielce

W Kielcach istnieje szereg placówek oferujących profesjonalne zabiegi falą uderzeniową na miejscu. Za tego rodzaju rehabilitacje jednorazowo mieszkańcy Kielc mogą zapłacić 60-70 złotych. W wielu miejscach w przypadku zakupu serii zabiegów za jednym razem pacjenci mogą liczyć na atrakcyjniejszą cenę. Warto skorzystać z tej możliwości, bo po przebyciu wszystkich można zobaczyć pożądane skutki. W mieście tym istnieje kilka jednostek, które zajmują się wykonywaniem zabiegów z użyciem fali uderzeniowej. Z tego względu osoby z Kielc mogą wybrać miejsce, które lokalizacja jest najbardziej przystępna.

Komentarze są wyłączone.