Czym kierować się wybierając smartfon?

smartfon

Dziś smartfon to niemal nieodłączny sprzęt każdego człowieka. Urządzenie to wykorzystywane jest nie tylko do komunikacji, ale również do celów edukacyjnych i rozrywkowych. Nabycie nowego modelu wiąże się jednak z wieloma problemami, z którymi musisz się uporać. Na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę? Jakie dodatkowe akcesoria są niezbędne? Które funkcje w przypadku smartfona mają priorytetowe znaczenie?

Na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę?

Wybierając smartfon, należy w pierwszej kolejności skupić się na parametrach technicznych. To właśnie one decydują o tym, czy korzystanie z telefonu będzie przyjemne, czy po pewnym czasie stanie się katorgą. Kluczowe znaczenie może mieć pamięć RAM, dzięki której uruchamiane są aplikacje. Upraszczając, jeśli jest jej stosunkowo dużo, wówczas jesteś w stanie korzystać z kilku programów jednocześnie, nie odczuwając przy tym dyskomfortu związanego z niestabilnym działaniem urządzenia. Zalecane są wartości przynajmniej 2 GB, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na 4 GB lub 8 GB pamięci RAM – wiąże się to oczywiście z wyższymi kosztami zakupu.

Kolejnym ważnym podzespołem jest procesor, który znacząco wpływa na komfort użytkowania. W tym przypadku największe znaczenie ma oczywiście wydajność. Aby ją ocenić, możesz wykorzystać w tym celu internetowe porównywarki, zestawiając ze sobą dwa modele. 

Ostatnim istotnym parametrem jest pamięć wewnętrzna. O ile nie ma bezpośredniego wpływu na szybkość działania urządzenia, to jednak od niej zależy, ile aplikacji będzie w stanie zainstalować użytkownik. Wybór powinien być każdorazowo uzależniony od indywidualnych preferencji. Absolutnym minimum wydaje się wartość 16 GB. Aby zwiększyć komfort użytkowania, zalecane są wartości 32 GB i 64 GB. Pamiętaj jednak o możliwości rozszerzenia pamięci dzięki karcie SD.

Które funkcje w przypadku smartfona mają priorytetowe znaczenie?

Parametry to zdecydowanie najważniejsze kryteria, na podstawie których powinieneś podejmować optymalne decyzje. Nie zmienia to jednak faktu, że znaczenie mogą mieć również funkcje. Dla wielu użytkowników szczególnie ważne jest połączenie telefonu z telewizorem. Taka możliwość istnieje dzięki funkcji przesyłania obrazu. Absolutny standard stanowi oczywiście moduł Wi-Fi, za którego sprawą połączysz się z Internetem. Niemniej istotna jest funkcja Bluetooth – o ile nie wykorzystujesz jej do przesyłania plików, to jednak nadal umożliwia połączenie słuchawek bądź głośnika.

Połączenie telefonu z telewizorem jest natomiast możliwe na kilka sposobów: Wi-Fi Direct, Bluetooth lub za pomocą kabla HDMI ze specjalną przejściówką. Przydatne funkcje stanowią również latarka czy skaner. Niezbędne są podstawowe aplikacje – kalkulator, kalendarz, a także przeglądarka internetowa. Nie sposób nie wspomnieć również o aparacie cechującym się wysoką rozdzielczością.

Jakie dodatkowe akcesoria są niezbędne?

Istotne dla użytkownika są również akcesoria do smartfona, które mogą znacząco zwiększyć jego funkcjonalność. Oczywiście standardem jest ładowarka. Dzięki niej istnieje możliwość szybkiego uzupełnienia energii w baterii. Niemniej istotne są słuchawki do telefonu. Umożliwiają nie tylko komfortowe przeprowadzanie rozmów, ale również słuchanie muzyki czy oglądanie filmików. W większości przypadków są dołączane do zestawu. Kluczowy jest również kabel USB, który nie tylko zazwyczaj stanowi część ładowarki, ale daje możliwość podłączenia posiadanego smartfona do komputera.

Jeśli standardowe słuchawki do telefonu nie są dla Ciebie satysfakcjonujące, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zakup egzemplarzy nausznych bądź przewodowych, które zagwarantują zupełnie inne doznania. Nie zapominaj również o odpowiedniej ochronie smartfona – mowa o etui i szkle hartowanym. Wśród dodatkowych akcesoriów wyróżnić można także ładowarkę samochodową, uchwyt samochodowy, słuchawkę samochodową oraz powerbank. Każdy z tych dodatków znacząco zwiększa możliwości użytkownika w kwestii wykorzystywania telefonu.

Komentarze są wyłączone.