Gdzie warto pojechać w góry zimą? Najbardziej polecane miejsca

narty

Ferie zimowe oraz grudniowy lub styczniowy urlop zazwyczaj wiążą się z odpoczynkiem, relaksem z rodziną bądź przyjaciółmi. Najczęściej wybieranymi celami przez turystów są miejscowości położone w górach. Wielu miłośników przyrody, jazdy na nartach czy snowboardzie decyduje się na wyjazd w polskie szczyty, aczkolwiek zdarzają się osoby preferujące podróż poza granice kraju. To, gdzie warto pojechać w góry zimą, przedstawia poniższe zestawienie najciekawszych, najbardziej polecanych miejsc zarówno w Polsce, jak i poza nią.

Gdzie pojechać zimą w góry? Wisła – miasto Adama Małysza

Wisła jest miastem charakteryzującym się licznymi szlakami turystycznymi oraz wyciągami narciarskimi. Jest to także miejsce pochodzenia jednego z najsłynniejszych skoczków narciarskich – Adama Małysza. W Wiśle można odwiedzić skocznię jego imienia i galerię, w której wystawione są pamiątki, trofea czy kombinezony sportowca. Niecodzienną atrakcją jest także rzeźba polskiego skoczka, stojąca w wiślańskim Domu Zdrojowym, która wykonana została z białej czekolady.

Gdzie pojechać w góry zimą? Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie najlepiej pojechać w góry zimą, aby uniknąć zakopiańskich tłumów oraz korków na drodze, to idealnym wyborem będą Białka lub Bukowina Tatrzańska. Te podtatrzańskie miejscowości oferują turystom dobrze przygotowane oraz wyposażone stoki narciarskie, a do tego imponujące aquaparki wykorzystujące wody termalne. Ponadto w Bukowinie Tatrzańskiej można odwiedzić Bukowiańskie Centrum Kultury, wypożyczyć skutery śnieżne czy wybrać się na spacer lub przejażdżkę nad Morskie Oko.

Gdzie warto pojechać w góry zimą? Karpacz

Karpacz jest jednym z popularniejszych celów podróżniczych. Oferuje nie tylko fantastyczne trasy narciarskie, ale także wiele innych atrakcji. Do oferty turystycznej należą między innymi Muzeum Zabawek, Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego czy Świątynia Wang. W Karpaczu można również przejechać się na sankach alpejskim torem bobslejowym lub odwiedzić Park Bajek. Dla miłośników świeżego powietrza poleca się odwiedzenie pobliskiego Western City lub miejsca, w którym grawitacja nie obowiązuje, zwanego Punktem X. Jeżeli zastanawiasz się gdzie pojechać zimą w góry, to Karpacz będzie ciekawym pomysłem – zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla grup znajomych.

Gdzie najlepiej pojechać w góry zimą? Austria

Gdzie pojechać w góry zimą za granicę? Bardzo ciekawym pomysłem jest odwiedzenie Austrii. Podczas zimowych wędrówek po Alpach można nie tylko podziwiać piękne widoki, lecz także oddychać świeżym powietrzem. Decydując się Austrię, warto odwiedzić Buegenland, a w nim Parki Narodowe. Dobrym pomysłem będzie także pojechanie do ośrodka Goldeck znajdującego się w sercu Karyntii. to raj dla miłośników sportów zimowych, gdyż w jego okolicach znajduje się około 30 km tras zjazdowych o różnym poziomie trudności.

Gdzie pojechać w góry zimą? Włochy

Zimowa podróż do Włoch wiąże się z niezawodnymi warunkami oraz podziwianiem skalnych masywów Gruppo di Sella czy Sassolungo. Dolomity określane są jako jedne z najpiękniejszych pasm górskich na świecie. Zimowa podróż do Włoch usatysfakcjonuje zarówno miłośników sportów zimowych, jak i turystów, którzy preferują podziwianie gór podczas spokojnych spacerów.

Gdzie warto pojechać w góry zimą? Szwajcaria

Szwajcaria to jedno z ciekawszych miejsc na podróż zimową, ponieważ potrafi zauroczyć każdego już od pierwszej wizyty. Podczas pobytu można zjeżdżać ze stoków na nartach, snowboardzie bądź sankach. Oprócz tego na dworcu kolejowym w Bergün warto odwiedzić ciekawe Muzeum Kolei lub przejechać się pociągiem „By the light of the full moon”, który wyjeżdża z St. Moritz. Przez całą podróż koleją można podziwiać piękne widoki, takie jak lodowiec Morteratsch czy jezioro Lago Bianco.

Zagraniczny wyjazd na ferie zimowe lub urlop jest doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. W ten sposób można odciąć się od codziennych obowiązków. Wybór idealnego celu podróży może być jednak trudny. Dlatego powyższe zestawienie oraz lista ciekawych miejsc na stronie https://www.nartywalpach.com/blog/gdzie-pojechac-w-gory-zima mają za zadanie ułatwić podjęcie tej decyzji.

Komentarze są wyłączone.