Implanty zębów – dlaczego warto?

zęby

Niewiele osób wie, że utrata nawet jednego zęba wiąże się z poważnymi konsekwencjami – nie tylko natury estetycznej. Ze względu na liczne dolegliwości z tym związane inwestycja w implanty zębów w Gliwicach jest najkorzystniejszą opcją. Dzisiejsza medycyna i technologia pozwalają bowiem wiernie odwzorować naturalne uzębienie oraz nadać implantom doskonałe właściwości funkcjonalne, a także piękny wygląd.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębów? Gliwice

Implanty zębów w Gliwicach i na całym świecie to najczęściej wybierana, a zarazem najnowocześniejsza metoda uzupełniania braków w uzębieniu. Polega na wkręceniu specjalnej śruby w kość w celu zastąpienia korzenia. Na nią nakładany jest następnie łącznik, który sprawia, że implant łączy się z koroną.

Cały proces wymaga kilku miesięcy współpracy z odpowiednim stomatologiem, jednak rewelacyjne efekty są tego zdecydowanie warte. Pacjent odzyskuje utraconą sprawność, a także piękny uśmiech. Implanty do złudzenia przypominają naturalne zęby, jako że specjaliści poświęcają wiele czasu na dobór ich odpowiedniej wielkości, kształtu, a nawet koloru.

Implanty zębów – Gliwice. Najlepsze rozwiązanie na ubytki w uzębieniu

Warto wiedzieć, że już utrata jednego zęba może się wiązać z wieloma dolegliwościami. W wyniku takiej sytuacji sąsiadujące uzębienie często staje się mniej stabilne, chwieje się, a nawet przesuwa. Niekiedy dochodzi do zmiany całej mimiki twarzy, ponieważ wargi i policzki tracą podparcie, a pacjenci niejednokrotnie mają trudności w gryzieniu czy żuciu. W wielu przypadkach pojawiają się ponadto silne bóle głowy, a nawet problemy z mówieniem.

Konieczność uzupełnienia luki w uzębieniu jest więc nie tylko kwestią estetyczną, ale przede wszystkim zdrowotną. Należy mieć także na uwadze, że jeśli będziemy zwlekać z wdrożeniem leczenia, może dojść do zaniku kości. Zdecydowanie się na implanty zębów w Gliwicach jest najlepszym rozwiązaniem – zwłaszcza wtedy, gdy podejmiemy współpracę z prawdziwymi specjalistami z tego zakresu, którzy zadbają o każdy szczegół.

Zalety implantów zębów – Gliwice

Implanty zębów w Gliwicach są tworzone z wytrzymałych materiałów, takich jak tytan, cyrkon czy porcelana, które są neutralne dla organizmu, dlatego nie stwarzają ryzyka reakcji alergicznych ani nie powodują podrażnień. Co ważne, można je zastosować zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i wówczas, gdy luki są bardziej liczne.

Dzięki takiemu leczeniu pacjent odzyskuje pełną sprawność w zakresie spożywania pokarmów oraz pozbywa się wspomnianych wcześniej dolegliwości. Warto podkreślić, że implantów zębów w Gliwicach nie da się odróżnić od naturalnego uzębienia, co przywraca piękny uśmiech, pewność siebie i dobre samopoczucie.

Wstawione elementy doskonale podpierają tkanki warg i policzków, dzięki czemu mimika pacjenta prezentuje się naturalnie. Ponadto w odróżnieniu od protez nie powodują problemów z mówieniem. Dla najlepszego efektu i odniesienia największych korzyści warto udać się do profesjonalnej kliniki zajmującej się implantami zębowymi w Gliwicach.

Komentarze są wyłączone.