Jak docinać listwy przysufitowe?

Obecnie na polskim rynku produktów budowlanych i wykończeniowych dostępnych jest bardzo wiele różnych elementów. Do tego grona zaliczane są między innymi specjalne listwy przysufitowe. Jak sama nazwa wskazuje, montuje się je w narożnikach tak, aby stykały się z sufitami. Ich zadaniem jest znaczna poprawa atrakcyjności wyglądu całego pomieszczenia i stylizacji sufitowej. Można śmiało stwierdzić, że obecnie listwy przysufitowe są kluczowymi i integralnymi elementami wykończenia sufitów. Potrafią skutecznie maskować pęknięcia oraz szereg innych wad ścian.

Poza tym dzięki takim listwom możliwe jest pokrywanie nierówności pojawiających się przy konstrukcji sufitu podwieszanego albo przy tapecie. Dodatkowo listwy takie po prostu prezentują się atrakcyjnie i wpływają niezwykle korzystnie na ogólną estetykę pomieszczenia, w którym się znajdują. Dobrą wiadomością jest fakt, że na rynku działa wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych posiadających w swoich ofertach listwy przysufitowe. Produkty o wielu kolorach, kształtach, wzorach i rozmiarach można znaleźć, na przykład w sklepie https://efekciarnia.pl/1264-listwy-przysufitowe. Ich montaż nie jest skomplikowanym procesem, ale pewne trudności sprawia ich docinanie. To dlatego wiele osób zastanawia się, jak dociąć listwy przysufitowe.

 

Jak docinać listwy przysufitowe na obszarze narożników?

Zwykłe proste docinanie nie jest problematyczne, ale pewne kłopoty i trudności pojawiają się, gdy trzeba dociąć listwę w narożniku pod odpowiednim kątem. Osoby zastanawiające się, jak przycinać listwy przysufitowe powinny pamiętać, że do tego procesu potrzebna jest specjalna skrzynka uciosowa. Przyrząd ten to nic innego jak skrzynka, która umożliwia cięcie plastiku, drewna oraz innych materiałów pod wyznaczonym, optymalnym kątem. Sprzęt tego typu jest dostępny w ofertach wielu różnych sklepów, ale możliwe jest również wykonanie go na własną rękę. W urządzeniu takim znajduje się specjalne zagłębienie, w którym umieszczane są listwy albo deski. Przy pomocy brzeszczotu o nachyleniu 90 i 45 stopni możliwe jest docięcie listwy pod jednym z tych kątów.

Listwy przysufitowe – docinanie w optymalny sposób

Podstawową czynnością jest właściwe zaplanowanie miejsca montażu oraz narysowanie linii, w której wykonane zostanie cięcie. Istotne pod tym względem jest dokonanie odpowiednich pomiarów samej listwy oraz miejsca montażu. Samą listwę należy umieścić w skrzynce, tak aby jej dolna część była dociśnięta do krawędzi skrzynki. Następnie należy przycisnąć listwę w otworze cięcia pod odpowiednim kątem (np. 45 stopni). Dodatkowo korzystając z tego samego elementu tnącego, można regulować cięcie, usuwać nierówności, itp. W podobny sposób docina się listwę w narożnikach wewnętrznych. Oczywiście w każdym przypadku należy pamiętać o idealnym, równym ułożeniu listwy w skrzynce, w celu jej właściwego wypoziomowania.

Okazuje się, że docinanie listew przysufitowych jest również możliwe bez stosowania skrzynki uciosowej. W takim przypadku należy przyłożyć listwę do kawałka papieru i poprowadzić dwie linie równoległe oznaczające boki. W utworzonym miejscu będzie przebiegała linia przyszłego cięcia. Następnie oznaczenia wykonane na arkuszu papieru przenosi się na listwę przysufitową. Istotne jest jednak zadbanie o odpowiednio silny nacisk w czasie cięcia.

Profesjonalna pomoc dobrych fachowców

Można zauważyć, że docinanie listew przysufitowych nie jest trudnym zadaniem. Nie każdy ma jednak odpowiednią ilość czasu, chęci, umiejętności czy też wiedzę potrzebną do realizacji takiego zadania. Na szczęście na terenie naszego kraju działalność prowadzi wiele firm remontowych oraz budowlanych, które specjalizują się między innymi w wykonywaniu takich zadań. Zatrudniają one wykwalifikowanych fachowców, którzy mogą się pochwalić wieloletnim doświadczeniem branżowym oraz korzystaniem z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wiele informacji na temat takich firm oraz ich ofert można znaleźć w Internecie na portalach ogłoszeniowych lub bezpośrednio na stronach internetowych tych usługodawców.

Komentarze są wyłączone.