Jak nauczyć się grać na gitarze?

gitara

Gitara to jeden z najpopularniejszych instrumentów, a naukę często podejmują zarówno dzieci, jak i dorośli. Niewątpliwie gra na niej sprawia ogrom przyjemności, jest rozwijająca i relaksująca. Aby sprawiała frajdę od pierwszych chwil, warto postawić na dobrą gitarę elektroakustyczną.

Jaką gitarę wybrać na początek? Najlepsze gitary elektroakustyczne

Jedną z pierwszych kwestii, która zaprząta głowę osobie pragnącej opanować grę na gitarze, jest wybór odpowiedniego instrumentu. Wiele osób nie chce inwestować w bardzo drogi i zaawansowany sprzęt z obawy, że nauka gry nie będzie sprawiać im przyjemności i stracą do niej motywację. Z drugiej strony jednak początkowe zafascynowanie tą przygodą sprawia, że chcą oni doświadczyć jak najwięcej i mieć dostęp do różnych możliwości. Taka sytuacja wymaga kompromisu, jakim są dobre gitary elektroakustyczne.

Czym wyróżniają się dobre gitary elektroakustyczne?

Wiele początkujących osób nie wie, czy zdecydować się na gitarę klasyczną, czy też akustyczną. Oczywiście nie ma tutaj poprawnej odpowiedzi. Główna różnica między nimi polega na brzmieniu – w przypadku modelu klasycznego dźwięki są bardziej ciepłe i łagodne, natomiast te, które usłyszymy z gitary akustycznej, będą bardziej dźwięczne i wyraziste. Najlepsze gitary elektroakustyczne posiadają ponadto wmontowany system nagłaśniający, który z reguły pozwala także na regulowanie barwy. Ze względu na liczne możliwości brzmieniowe, które oferuje ten typ instrumentów, jest on często wybierany przez początkujące osoby, które posiadają dużą motywację do nauki.

Najlepsze gitary elektroakustyczne – jaki model wybrać?

Nowoczesne metody produkcji instrumentów pozwalają na zakup dobrych gitar elektroakustycznych w rozsądnej cenie z punktu widzenia osoby początkującej. Natomiast jeżeli mamy już doświadczenie w nauce gry na instrumentach lub do niej powracamy, prawdopodobnie jesteśmy bardziej pewni swojej motywacji. Wówczas z powodzeniem możemy postawić na lepszy model. Podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę na rodzaj drewna, z którego został on wykonany, jako że ma on niebanalny wpływ na brzmienie. Podobnie rzecz się ma z pudłem rezonansowym. Duże znaczenie powinno mieć dla nas również to, czy gra na konkretnym instrumencie jest dla nas wygodna – zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

Nauka gry na dobrych gitarach elektroakustycznych

Osoby, które chcą się czegoś nauczyć w XXI wieku, mają wiele możliwości do wyboru. Dzisiaj z powodzeniem możemy skorzystać z filmików dostępnych w Internecie, materiałów szkoleniowych do kupienia w księgarniach, a także lekcji prywatnych. Internet umożliwia nam również zapoznanie się z doświadczeniami osób, które trudne początki mają już za sobą, dzięki czemu możemy uniknąć podstawowych błędów i dowiedzieć się, na czym powinniśmy się skupić. Warto jednak zauważyć, że nawet najlepsze gitary elektroakustyczne i materiały najwyższej jakości nie zagwarantują nam szybkich postępów ani nie uczynią z nas mistrza – to rola praktyki, za którą stoi silna, wewnętrzna motywacja.

Komentarze są wyłączone.