Jak odświeżyć mieszkanie po palących lokatorach?

mieszkanie

Udręką wielu właścicieli mieszkań pod wynajem są palący lokatorzy. Niestety wielu z najemców, którzy regularnie palą, nie respektują tego, że na ich miejsce mogą przyjść osoby, które najzwyczajniej nie są palaczami i dla nich mieszkanie przesiąknięte dymem papierosowym nie będzie niczym przyjemnym. O tym, jak szkodliwy wpływ na organizm ma wdychanie dymu papierosowego nie trzeba wspominać, bo każdy dobrze wie. Na całe szczęście coraz więcej palaczy odchodzi od palenia w mieszkaniach czy domach, jednak zdarzą się jeszcze i tacy, którzy nie mają z tym większego problemu i zostawiają po sobie pamiątki. Niedogodności w mieszkaniu związane z krótkotrwałym paleniem da się szybko usunąć, jednak mając do czynienia z długotrwałym i regularnym paleniem, pozbycie się śladów będzie cięższe.

Odświeżanie po palaczach – ozonowanie mieszkania Rzeszów

Jeśli mieszkanie nie zostało przesiąknięte dymem papierosowym łatwo jest je po prostu wywietrzyć i użyć w nim odświeżacza powietrza bądź świeczek, ale w innym przypadku walka będzie już dłuższa i trudniejsza. Istnieje kilka domowych sposobów, o których mówi się, że są w stanie poradzić sobie z problemem wchłoniętego dymu papierosowego we wszystkie przedmioty znajdujące się w mieszkaniu. Jakie są to środki?

  • soda oczyszczona – słynie z tego, że jest niezawodnym odplamiaczem. Aby ją zastosować, wystarczy rozrobić ją z wodą, tworząc pastę i szorować ściany. Ewentualnie można wymieszać wodę z mniejszą ilością sody, aby móc spryskiwać nią powierzchnie.
  • ocet – środek dezynfekujący oraz czyszczący. Idealnie nadaje się do mycia różnych powierzchni po zmieszaniu go z wodą. Można tym specyfikiem spryskiwać okna, podłogi, drzwi, ściany, a nawet meble.
  • kawa – wchłania nieprzyjemny zapach dymu papierosowego.
  • kwasek cytrynowy – idealny do prania firan i różnych białych rzeczy, ze względu na właściwości wybielające, jakie posiada.

Dobrym wyborem w kwestii łatwego i szybkiego czyszczenia powierzchni mieszkania, na przykład ścian, jest stosowanie farb lateksowych, z których bardzo dobrze zmywa się brud. Niestety często zdarza się tak, że jeżeli palący lokatorzy długo gościli w mieszkaniu, jedynym rozwiązaniem będzie odmalowanie wnętrza na nowo, ponieważ pozbycie się wszystkich plam będzie niemożliwe.

W ostatnim czasie na rynku pojawił się ratunek dla właścicieli mieszkań, który okazuje się bardzo skutecznym sposobem na radzenie sobie z nieprzyjemnymi zapachami po dymie papierosowym. Mowa tu o ozonowaniu.

Ozonowanie mieszkania Rzeszów

Jest to stosunkowo nowa dostępna metoda, dzięki której pozbycie się zapachu dymu papierosowego okazuje się znacznie prostsze. Stosując odświeżacze powietrza, zapach jest jedynie maskowany, jednak decydując się na ozonowanie mieszkania w Rzeszowie zostanie on całkowicie usunięty. Ozon tak samo jak dym papierosowy wnika głęboko w powierzchnię przedmiotów, przez co bardzo szybko i sprawnie pozbywa się nieprzyjemnego zapachu tytoniu. Zabieg ozonowania nie tylko niesie za sobą korzyści związane z zapachem w mieszkaniu, ale także skutecznie pozbywa się różnych alergenów, roztoczy oraz innych chorobotwórczych drobnoustrojów.

Komentarze są wyłączone.