Jak zacząć zabawę z BDSM? Wskazówki dla początkujących

seks

W poniższym artykule opowiemy, dlaczego seks jest tak bardzo istotny w związku. Zdradzimy kilka porad jak można zapobiec rutynie w łóżku oraz wyjaśnimy jak zacząć z BDSM. 

Czy seks w związku jest ważny? 

Pytanie, czy seks w związku jest ważny przewija się w życiu praktycznie każdego z nas. Zastanawiamy się, czy jest to ważny element, czy może niepotrzebny dodatek, którego w zasadzie mogłoby nie być i nic by się nie zmieniło. 

Seks jest dla wielu z nas jedną z najbardziej podstawowych potrzeb życiowych. Oczywiście każdy z nas ma inne preferencje, zarówno pod kątem pozycji seksualnych, rodzajów seksu, ale również pod kątem jego częstotliwości. Każdy z nas też ma swoją indywidualną seksualność, dlatego odpowiadając na pytanie “, czy seks jest ważny” odpowiedź będzie różna, w zależności od tego jak różne podeście do tego mają ludzie.

Współżycie seksualne to nie tylko sama przyjemność, ale również zacieśnienie relacji. Sprawia, że zbliżamy się do siebie nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Wielu seksuologów wskazuje, że udane życie łóżkowe to podstawowy element szczęśliwego związku i ciężko się z tym nie zgodzić. Innymi słowy, jeśli w łóżku jest nam dobrze z drugą osobą, jest ogromna szansa, że w każdym innym aspekcie będzie równie dobrze. Analogicznie, kiedy seks z drugą połówką nas nie zadowala, prędzej czy później może to skutkować problemami w każdym innym aspekcie wspólnego życia. Może to prowadzić oczywiście do zdrad, co w konsekwencji skutkuje rozpadem związku czy co gorsza – małżeństwa. 

Co zrobić, aby nie dopuścić do rutyny w łóżku?

Są również sytuacje w związkach, kiedy sam seks układa się świetnie, jednak po pewnym czasie doskwiera nam rutyna. Ciągle wykorzystujemy te same pozycje, tę samą grę wstępną. Przyzwyczajenia są dobre, jednak nie w sytuacji kiedy każde nasze zbliżenie wygląda tak samo. Na dłuższą metę jest to po prostu bardzo ryzykowne i również może doprowadzić do rozpadu związku lub zdrad, które w konsekwencji prowadzą do tego samego. 

W celu podjęcia walki z rutyną w łóżku, najpierw musimy zrozumieć i zauważyć, że mamy z nią do czynienia. Najlepiej zastanowić się nad tym jak do tej pory wyglądały nasze stosunki, pozycje i gry wstępne. Jeżeli widzisz w tym ciągle te same, powtarzalne schematy – jest ogromna szansa na to, że Twój związek cierpi na rutynę w seksie. Jak można sobie z tym radzić?

Warto zmieniać pozycje i co jakiś czas wprowadzać nowe do naszej domowej Kamasutry. Życie jest zbyt krótkie, aby zbytnio przywiązywać się do pozycji klasycznej na misjonarza. Seks w Twoim związku będzie ciekawy jeżeli będziecie otwarci na nowe pozycje. Nawet w trakcie jednego stosunku! To zdecydowanie urozmaici Wasze igraszki oraz przedłuży sam stosunek, co może być zbawienne. 

Oprócz samych pozycji, warto również wspomnieć o odpowiedniej grze wstępnej. Tutaj również warto testować i wprowadzać nowe rzeczy. Może być to, chociażby romantyczny nastrój poprzez świece, masaż czy na przykład zabawę w przebieranki. Twój mężczyzna z pewnością będzie zachwycony Twoim widokiem w przebraniu za seksowną i młodą studentkę.

 

Kolejną propozycją na przełamanie rutyny są również zabawki erotyczne. Mamy tutaj do dyspozycji na przykład dilda, korki analne czy kajdanki. Pamiętaj, wszystko jest dla ludzi i wszystkiego warto spróbować!

Jak zacząć z BDSM?

Kolejnym rozwiązaniem na przełamanie nudy w łóżku jest BDSM. Czy wiesz na czym on polega? Dla jednych będzie to krępowanie rąk czy nóg na ramie łóżka. Inni natomiast będą bazować na pejczach lub podduszaniu pod groźbą kary. 

Jak zacząć przygodę z BDSM? Po pierwsze – od rozmowy z drugim partnerem. Musisz być w stu procentach pewny, że druga strona również tego chce. Jak zacząć zabawę z BDSM? Warto zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria takie jak kajdanki, linę czy pejcz. Następnie stopniowo razem z naszym partnerem bądź partnerką powinniśmy przekraczać poszczególne granice, aby zweryfikować które zabawy są dla nas odpowiednie i sprawiają nam przyjemność.

Wysokiej jakości akcesoria do BDSM można nabyć w sklepie
https://www.forlovers.pl/

Pamiętaj, że zgoda zarówno jednej jak i drugiej osoby jest niezbędna w tym przypadku i nikogo nie można do niej zmuszać!

Komentarze są wyłączone.