Jak zwiększyć poziom libido u kobiety?

seks

Nie każda przedstawicielka płci pięknej cieszy się wysokim libido i zawsze ma ochotę na zbliżenia intymne. Jeśli masz problem z jego zaburzeniami, zapewne zastanawiasz się nad tym, jak poprawić libido u kobiety. Na szczęście, istnieją skuteczne metody pozwalające na zwiększenie ochoty na seks. 

Postaw na żel intymny!

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak poprawić libido kobiecie, możesz rozważyć zakup specjalnego żelu intymnego. Warto odwiedzić w tym celu stronę internetową https://swiat-doznan.pl/libigel-100ml. Problemy z niskim libido nierzadko powiązane są bowiem z suchością pochwy. Nietrudno wówczas o bolesne otarcia naskórka, a także o pieczenie i świąd. Starannie dobrany żel intymny zapewni doskonały poślizg, co znacząco uatrakcyjni zbliżenie intymne. Wybierając żel, warto zwracać uwagę na jego skład. Dobrze byłoby, gdyby znalazły się w nim dobroczynne ekstrakty i wyciągi ziołowe. Mowa tu chociażby o ekstrakcie z żeń-szenia czy imbiru. Posiadają one działanie rozgrzewające i są uznawane za naturalny afrodyzjak. 

A może suplementy i zioła?

Dość dobrym sposobem na poprawę damskiego libido są również suplementy. Zazwyczaj mają one formę tabletek bądź kapsułek. Bazują one na starannie wyselekcjonowanych składnikach. Znajdują się w nich witaminy zwiększające wydolność organizmu i poprawiające jego odporność. W suplementach nie brak jest także składników mineralnych. Na uwagę zasługują także zioła. Te również mogą znajdować się w suplementach. Równie dobrze można jednak popijać napar przygotowany na bazie mieszanki ziół. Wśród tych szczególnie pomocnych wymienić należy na pewno żeń-szeń. Charakteryzuje się on właściwościami pobudzającymi i poprawiającymi ukrwienie narządów płciowych. Kolejnym zielem pozytywnie wpływającym na libido jest buzdyganek naziemny. Nie tylko zwiększa on ochotę na seks, ale również wspiera kobiecą płodność. Zapobiega także odkładaniu się zbędnej tkanki tłuszczowej, co pozytywnie wpływa na poczucie własnej atrakcyjności.

Sięgaj po afrodyzjaki 

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zwiększyć libido u kobiety, zwróć uwagę także na afrodyzjaki. Jednym z nich jest granat, który pozytywnie wpływa na kobiecy układ hormonalny. Jego regularne spożywanie zwiększa ochotę na zbliżenia intymne i poprawia krążenie krwi. Kolejnym owocem, na który warto zwrócić swoją uwagę, jest melon. Dodaje on energii i korzystnie wpływa na nawodnienie organizmu. Dzięki temu wzrasta również żeńskie libido. Swoją uwagą warto byłoby obdarzyć także nasiona kozieradki. Okazuje się, że są one w stanie poprawić funkcje seksualne u kobiet. Ich działanie docenią szczególnie panie w okresie menopauzy. Afrodyzjaki mogą być pomocne, ale to nie wszystko. Jeśli chcesz mieć ochotę na seks, ogranicz żywność o wysokim stopniu przetworzenia. Pizza, hamburgery czy słodkie ciastka z kremem powinny znajdować się na Twoim talerzu okazjonalnie. Na co dzień w Twoim menu powinny gościć świeże owoce, warzywa i produkty z pełnego ziarna. Nie zapominaj również o wypijaniu przynajmniej półtora litra płynów w ciągu dnia. Najlepiej, jeżeli będzie to przede wszystkim woda. Pozwoli to między innymi na uniknięcie kłopotów związanych z suchością pochwy. 

Ogranicz stres i więcej się ruszaj 

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak zwiększyć libido damskie, musisz również ograniczyć stres. Szczególnie niebezpieczny jest ten chroniczny, który towarzyszy Ci na co dzień. Jeśli go doświadczasz, zastanów się nad tym, jak możesz go pokonać. Z pomocą mogą przyjść Ci na przykład techniki relaksacyjne oraz medytacja. W niektórych przypadkach rozwiązaniem może być podjęcie psychoterapii. Na zwiększenie libido, pozytywnie wpływa także aktywność fizyczna. Musi być ona jednak uprawiana systematycznie, przynajmniej trzy razy w tygodniu. Warto postawić na taki rodzaj sportu, który sprawi Ci autentyczną radość. Może być to pływanie, ale również spacery czy joga. Niektóre panie mogą być zadowolone ze sportów zespołowych, takich jak na przykład siatkówka. Aktywność fizyczna pozwala poprawić krążenie krwi i zredukować zbędną tkankę tłuszczową. 

Komentarze są wyłączone.