Kapcie do przedszkola – jakie wybrać?

kapcie

Rodzice przedszkolaków doskonale znają dylemat związany z wyborem odpowiednich kapci. Wiadomo, że maluch będzie spędzał w nich wiele godzin, powinny więc być lekkie i zapewniać dziecku maksymalny komfort. Powinny również trafić wzornictwem w gust małego użytkownika, a co najważniejsze, zadbać o zdrowie stóp. Jakie kapcie dla dziecka do przedszkola spełnią te wszystkie kryteria?

Dlaczego wybór kapci dla przedszkolaka jest tak ważny?

Wybór obuwia dla dzieci jest kwestią niezwykle istotną. Maluchy znajdują się w okresie intensywnego wzrostu, kształtowania się połączeń kostno-chrzęstnych, rozwoju stawów, a więc są potencjalnie bardziej narażone na powstawanie wad postawy. Problem dotyczy również rozwoju stóp i ogólniej, całych kończyn dolnych. Nieprawidłowo dobrane buty lub kapcie mogą przyczynić się do rozwinięcia się wad czynnościowych kończyn dolnych.  Problemy, takie jak koślawość kolan i stóp, szpotawość stóp, stopy płasko-koślawe, stopa wiotka, płaskostopie podłużne i poprzeczne mogą mieć związek z korzystaniem z nieprawidłowo wyprofilowanych bucików.

To, jakie kapcie do przedszkola wybierzemy, ma więc niebagatelne znaczenia dla zdrowia dziecka. Nie należy zapominać również o tym, że dzieci pozostają w nieustannym ruchu. W swoich przedszkolnych kapciach nie tylko siedzą i chodzą, ale też biegają i skaczą. Kapcie muszą więc być wykonane z odpowiednich materiałów, a ich design musi zapewniać jak największy komfort i funkcjonalność.

Kapcie do przedszkola – jakie wybrać?

Jakie kapcie dla dziecka do przedszkola? Po pierwsze dobrze dopasowane do dziecięcej stopy. Rozmiar ma dla dzieci jeszcze większe znaczenie niż w przypadku obuwia dla dorosłych – a przecież nikt nie chce chodzić w zbyt dużych lub za ciasnych butach. Kupowanie kapci za dużych, tylko dlatego, że dziecko rośnie, jest poważnym błędem.

Konieczne jest zwrócenie uwagi na materiały, z których kapcie zostały wykonane. Dziecko spędzać będzie w nich mnóstwo czasu, najlepiej więc, żeby kapciuszki wykonane były z materiałów zapewniających odpowiednią przepuszczalność powietrza, miękkich i sprężystych. Nie bez znaczenia jest również sposób wkładania i zapinania. Dziecko powinno mieć możliwość samodzielnego założenia i prawidłowego zapięcia kapci. Mogą więc to być rzepy lub sprzączki czy zatrzaski. Kapcie muszą odpowiednio obejmować stopę, nie mogą z niej spadać. Mogłoby to stanowić przyczynę kontuzji stawów skokowych w czasie, kiedy dziecko znajduje się w ruchu.

Jakie kapcie dla dziecka do przedszkola w profilaktyce wad stóp?

Zastanawiając się, jakie kapcie dla dziecka do przedszkola wybrać, warto zapoznać się z ofertą kapci profilaktycznych Danielki, dostępnych na stronie ich producenta. Danielki to kapcie stworzone z myślą o zdrowiu i komforcie małych dziecięcych stóp.  W kapciuszkach, takich jak te dostępne na https://danielki.sklep.pl/kategoria/kapcie-profilaktyczne-dziewczynka, każda dziewczynka poczuje się naprawdę wyjątkowo. Oczywiście, w ofercie sklepu są również modele przeznaczone specjalnie dla małych chłopców!

Tym, co wyróżnia Danielki, jest wyjątkowa dbałość o staranność wykonania, przyciągające uwagę wzornictwo i najwyższej jakości materiały. Kapcie są szyte i wykańczane ręcznie, z wysokogatunkowej skóry, zapinane na rzepy. Na szczególną uwagę zasługują sprężyste, elastyczne podeszwy wykonane ze styrogumy. Materiał ten jest wyjątkowo lekki, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku małych dzieci. Dodatkowo styrogumowa podeszwa ulega ścieraniu w czasie noszenia, ułatwiając lekarzowi diagnostykę ewentualnych wad. Obuwie w środku posiada standardowo wkładkę profilaktyczno-komfortową. Dzięki wycięciom, kapcie  cechuje wysoka przepuszczalność, co sprawia, że dziecięce stopy się w nich nie męczą.

Zapięcie na rzepy ułatwia dzieciom samodzielne zakładanie przedszkolnego obuwia, umożliwiając jednocześnie dopasowanie go do różnych tęgości stopy. Możliwa jest również personalizacja wkładek, zgodnie z zaleceniami lekarza, w przypadku stwierdzenia jakichś wad stóp. I w końcu, choć nie mniej ważne – kapcie Danielki są tak ładne, że dzieci naprawdę nie trzeba prosić o ich założenie!

Komentarze są wyłączone.