Kubek niekapek – od kiedy dziecko może z niego pić?

kubek

Półki sklepowe aż uginają się od produktów dla niemowląt i małych dzieci. Część z nich jest niezbędna do opieki i wychowania dziecka, nauki podstawowych czynności czy treningu tych umiejętności, które już zostały po części opanowane. Kubki niekapki od kilkunastu lat cieszą się dużym powodzeniem wśród rodziców i ich dzieci. Mają dużo korzystniejszy wpływ na zgryz dziecka niż smoczki butelek i uczą opanowania późniejszego picia z otwartego kubka lub szklanki. Na pewnym etapie życia dziecka powinnaś zainwestować w dobry kubek niekapek. Jaki wybrać, by cieszyć się jego funkcjonalnością i nie narażać na uciążliwe plamy?

Rodzaje kubków niekapków – jaki wybrać?

Kubki niekapki dostępne są w wielu wersjach i rodzajach, różni je design i kolor, ale najważniejszy podział, to ten, ze względu na ustnik i styl picia. W trakcie rozwoju dziecka powinno zmieniać się kubki na coraz bardziej zaawansowane modele, dzięki którym dziecko będzie zaledwie o krok od nauki posługiwania się szklanką.  Jaki kubek niekapek na początek będzie najlepszy? Eksperci zalecają wprowadzenie pierwszego kubka niekapka dla dziecka już w czwartym miesiącu życia. Aby przejście z picia butelką odbyło się naturalnie, warto wybrać produkt o miękkim ustniku. Będzie on idealny dla maluszka. Później można zdecydować się na wybór innego modelu. Kiedy dziecko opanuje do perfekcji picie z pierwszego kubka można zdecydować się na bardziej zaawansowany. Przykładem mogą być tradycyjne kubki z ustnikiem, ale tym razem twardym lub kubki ze słomką, bardzo funkcjonalne — wspierające rozwój.

Najlepiej do nauki z otwartego kubka i szklanki przygotowuje kubek niekapek 360 stopni. Takie modele występują w mniejszych i większych pojemnościach. Mniejsze dzieci powinny skorzystać z mniejszych kubków, będą one dla nich bardziej poręczne i nie obciążą swoją wagą małych rączek. Roczny Junior bez problemu poradzi sobie z większym produktem. Kubek 360 stopni ma tak skonstruowaną pokrywkę i sylikonową obręcz, że można napić się z każdej strony i każdego miejsca na krawędzi. Przy tym nie grozi rozlaniem zawartości. Dzieci, które miały okazję pić z tego rodzaju naczyń, dużo łatwiej radzą sobie w przyszłości. Duży wybór produktów z wszystkich kategorii znajdziesz pod linkiem: https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/karmienie-/kubki-niekapki

Kubek niekapek — jak nauczyć pić?

Rodzice często mają obawy przed podaniem dziecku napoju w innym naczyniu niż butelka. Wystarczy przestrzegać kilku wskazówek, by bezpiecznie i skutecznie zachęcić kilkumiesięczne niemowlę do nauki. Maluchy przyswajają nowe umiejętności bardzo szybko dlatego musisz sama zdecydować, od kiedy kubek niekapek będzie towarzyszył Ci i Twojemu dziecku. Dzieci karmione piersią rzadziej potrzebują napojów, przy karmieniu mieszanym lub sztucznym w piątym miesiącu życia możemy wprowadzić do diety nowe smaki. Są to delikatne produkty takie jak przeciery owocowe i warzywne oraz delikatne soki. Na początek warto nalać niewielką ilość soku, którego smak już maluch zna, do kubeczka, podać ustnik do buzi i przechylić naczynie, tak by kilka kropel wylądowało w środku. Należy przy tym bardzo uważać, by nie wlać za dużo. W takim przypadku niemowlę mogłoby mieć problemy z przełknięciem cieczy.

Po kilku próbach dziecko zauważy zbieżność pomiędzy ulubionym smakiem a kubeczkiem i samo chętnie wyciągnie po niego rączki. Dużą zaletą kubków niekapków jest bezpieczeństwo. Nie ma obaw, że niemowlę wleje sobie do buzi za dużo napoju ani, że jednym ruchem rozleje całość. Wybierając model weź pod uwagę stabilność pokrywki. Najlepiej byłoby, gdyby dało się ją mocno zakręcić i ustabilizować. Małe rączki, potrafią wiele zdziałać i kubek z pokrywką łatwą do otwarcia może nie być dla nich wyzwaniem. Jeśli chcesz uniknąć rozlewania soków, mleka czy wody, poszukaj modelu spełniającego ten warunek. Dzieci uwielbiają zabawki i kolorowe przedmioty, dlatego wybierz produkt w kolorze i ze wzorem, który będzie zachęcał maluszka do nauki, przyciągał jego uwagę i skłaniał do eksperymentów.

Komentarze są wyłączone.