Sesja portretowa – jak wybrać fotografa i przygotować się do sesji?

fotograf

Przez wiele lat portrety głównie były kojarzone ze zdjęciami umieszczanymi w dokumentach. Dziś mają znacznie więcej zastosowań. Często stanowią dekorację ścienną, a także wykorzystywane są w celach biznesowych. Ponadto są wspaniałą pamiątką. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wybrać fotografa i w jaki sposób przygotować się do sesji portretowej w Krakowie, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Jak wybrać fotografa wykonującego sesje portretowe?

Na rynku ogłasza się bardzo wielu fotografów wykonujących sesje portretowe. Zatem, jak wybrać najlepszego z nich? Przede wszystkim warto przejrzeć portfolio. Dzięki niemu dowiesz się, w jakim stylu utrzymane są zdjęcia wykonywane przez danego fotografa, a także sprawdzisz, czy stosuje on dużo obróbek. Oglądając portfolio, będziesz w stanie stwierdzić, czy właśnie na tego typu fotografiach Ci zależy.

Podczas wyboru fotografa zapoznaj się również z doświadczeniem poszczególnych specjalistów i opiniami na ich temat. Dzięki przeczytaniu recenzji z pewnością dowiesz się, m.in. jak fotograf podchodzi do swoich klientów i jak przebiegają u niego sesje.

Pamiętaj, że dobry fotograf podchodzi do swojej pracy z pasją i zaangażowaniem. Dba o atmosferę w czasie sesji i dokłada wszelkich starań, aby klienci czuli się komfortowo. Ponadto potrafi on wykonać atrakcyjne ujęcia, na których uwydatnione są atuty klientów. Bardzo ważne, aby fotograf był również był elastyczny i otwarty na sugestie i pomysły klientów.

Jak się przygotować do sesji portretowej?

Umówiłaś się na sesję portretową w Krakowie lub innym mieście? Zastanawiasz się, jak się do niej przygotować? Otóż przede wszystkim przemyśl się, jakie masz oczekiwania względem tej sesji. Chcesz, aby została utrzymana w stylu formalnym, czy może marzysz, aby odbyła się w plenerze?

Następnie zastanów się nad ubiorem. Określ, czy chcesz, aby był elegancki, czy luźniejszy, casualowy. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby ubrania przygotowane na sesję były wyprasowane, schludne i czyste. Ponadto istotne, aby stylizacja dodawała Ci pewności siebie i sprawiała, że czujesz się atrakcyjna. Wcale nie musi być to elegancka sukienka. Może to być po prostu Twój ulubiony T-shirt. Co ważne, unikaj ubrań w intensywne wzory, gdyż mogą one stać się głównym elementem zdjęcia, a przecież nie o to chodzi.

Gdy już wybierzesz outfit na sesję portretową w Krakowie, czas zastanowić się nad makijażem i fryzurą. Świetnie sprawdzi się nie tylko intensywny, wyrazisty make-up, ale również subtelny, naturalny look. Makijaż możesz wykonać samodzielnie lub skorzystać z usług wizażystki. Postaraj się, aby dobrze współgrał on z Twoim outfitem i skutecznie maskował ewentualne niedoskonałości. Najważniejsze jednak, abyś czuła się w nim swobodnie i atrakcyjnie.

Przed sesją portretową w Krakowie pamiętaj o odpoczynku i relaksie. Ponadto zadbaj o zdrowy sen. Bardzo ważne również jest to, abyś na kilka dni przed sesją nie stosowała nowych, wcześniej niewypróbowanych kosmetyków, które mogą wywołać podrażnienia i alergię.

Komentarze są wyłączone.