W jakiej temperaturze lakierować samochód?

samochód

Niezależnie od tego, czy chodzi o wprowadzenie drobnych poprawek, czy też lakierowanie wszystkich elementów pojazdu, należy zadbać o odpowiednie warunki otoczenia – przede wszystkim o temperaturę oraz wilgotność względną powietrza. Ich nieodpowiednie wartości przekładają się bowiem nie tylko na trudność w nałożeniu lakieru, ale również na poważne wady powłoki. Jak ich uniknąć? O tym wie każdy dobry lakiernik w Kielcach!

Odpowiednia temperatura lakierowania – tak postąpi każdy dobry lakiernik! Kielce

W głównej mierze wady powłoki spowodowane są zbyt niską temperaturą lakierowania lub zbyt dużą wilgotnością powietrza, które często ze sobą współwystępują. Choć każdy lakier posiada indywidualne wytyczne producenta co do wspomnianych warunków aplikacji, zazwyczaj przyjmuje się, że przedział temperatur od 20 do 25 stopni Celsjusza jest najkorzystniejszy, jeśli chodzi o lakierowanie. Wilgotność względna natomiast nie powinna przekraczać około 55-60 procent. Co ważne, wspomniane wartości temperatur odnoszą się zarówno do temperatury lakierów oraz utwardzaczy, jak i samego podłoża. Jeśli produkty lakiernicze będą zbyt zimne, staną się nadmiernie lepkie, co może nawet uniemożliwić ich zastosowanie. Natomiast w przypadku zbyt niskiej temperatury malowanego elementu istnieje ryzyko, że powłoka nie osiągnie pożądanej twardości. Utrzymanie optymalnych warunków lakierowania jest niezwykle trudne, dlatego korzystniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy dobrego lakiernika w Kielcach.

Temperatura lakierowania a czas schnięcia. Co radzi dobry lakiernik? Kielce

Choć czas schnięcia polakierowanego elementu jest zależny w dużej mierze od wykorzystanych produktów, ogromne znaczenie ma również oczywiście temperatura. Jeżeli podejmujemy się lakierowania na własną rękę, będziemy musieli liczyć się z tym, że każda warstwa produktu będzie schnąć nawet kilkanaście godzin. Dobry lakiernik w Kielcach posiada natomiast specjalne lampy zwiększające temperaturę, dzięki czemu proces ten może zostać skrócony do nawet 30 minut. Co ważne, w ten sposób zapewniamy większą stałość warunków otoczenia, a tym samym zmniejszamy ryzyko niepowodzenia.

Kiedy warto skorzystać z usług dobrego lakiernika? Kielce

Zadbanie o odpowiednie warunki otoczenia podczas całego procesu lakierowania i schnięcia jest niezwykle trudne bez specjalistycznych sprzętów i wiedzy. W związku z tym samodzielne lakierowanie jest obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia – powłoka może nie tylko prezentować się nieestetycznie, ale również być pozbawiona oczekiwanych właściwości. Z kolei dobry lakiernik w Kielcach posiada w swoim warsztacie specjalne kabiny lakiernicze, które utrzymują produkty w optymalnych warunkach. Co więcej, ma on ogromną wiedzę i doświadczenie na temat tego, w jaki sposób przeprowadzić lakierowanie, by rezultat był estetyczny, ale również trwały, a powłoka cechowała się najwyższą możliwą wytrzymałością i odpornością na różne czynniki oraz uszkodzenia. Skorzystanie z usług dobrego lakiernika w Kielcach to gwarancja najlepszej jakości.

Komentarze są wyłączone.