Kilka aspektów ułatwiających rozkręcenie bloga

Tworzysz treści, jesteś w tym co raz lepszy ale jednak twój blog nie przyciąga zbyt dużej liczby czytelników. Zamierzasz to w pewien sposób zmienić. Istnieją sprawdzone sposoby na wypromowanie bloga.

Sposób numer jeden to aktywność w szeroko pojętych social-media. Masz tutaj OGROMNE pole do popisu. Twój wybór oscylować może pomiędzy Instagramem, Twitterem, Facebookiem oraz innymi mediami społecznościowymi. Aktywnie w nich bierz udział i staraj się regularnie dodawać wpisy. Jeśli grono odwiedzających będzie co raz większe to możesz liczyć na to, że tak właściwie trafisz do większej grupy osób i twój blog będzie coraz lepszy.

Stworzyłeś artykuł na bloga? Nie zapominaj o wstawieniu jakiegoś interesującego obrazka dodając chwytający ,,za serce tytuł”. W taki sposób przyciągniesz do siebie szybciej czytelnika. To właśnie fotografia jest tą rzeczą na którą użytkownik na samym początku zwraca swoją uwagę. Odpowiedni tytuł a także ciekawy obrazek to rzecz, która może przyciągnąć w dość szybki sposób zainteresowane osoby.

Zdecyduj się na to, że będziesz korzystał z odpowiednich for tematycznych. To właśnie w tym celu stwórz profil na jednym z nich. Nie wrzucaj w pierwszej wiadomości linka do swojego bloga. Zdecyduj się na to przy 50 lub 100. W taki sposób będziesz bardziej wiarygodny. Nie możesz pokazać na forum, że pojawiłeś się na nim wyłącznie w celu SPAMU.

Swoją treść stwórz pod właściwie słowo kluczowe. W tym celu konieczne jest to abyś wprowadzając jakiś tekst zupełnie nienachalnie napisał o czymś co zamierzasz wypromować – jakąś markę lub produkt. To na pewno zwiększy ruch na twojej stronie. Jeśli o tym zapomnisz to tak naprawdę spowodujesz to, że użytkownik z mniejszym prawdopodobieństwem trafi na twój blog lub stronę internetową.

Mając już grupę na Facebooku pamiętaj o tym aby się wymieniać z innymi odpowiednią liczbą wpisów. Wzajemna współpraca to na pewno bardzo duży atut, który może spowodować iż co raz większa część użytkowników pojawiać się będzie na twojej stronie ze względu na np. polecenie jakiegoś innego autora bloga.

Dodaj komentarz