Biznes kierowany do czworonogów

beautiful-english-mastiff-1-1361430-mOpieka nad dziećmi czy osobami starszymi to bardzo częste zajęcie, którego ima się wiele kobiet i mężczyzn. Wykwalifikowane nianie i opiekunki na brak zajęcia raczej narzekać nie mogą. Należy jednak zauważyć, że jest to praca dosyć trudna, absorbująca i odpowiedzialna. Zajmuje także większą część dnia. Jednak nie tylko dzieci czy osoby starsze wymagają opieki. Jeśli nie posiadamy zbyt dużego doświadczenia w opiece nad dziećmi czy osobą starszą lub boimy się takiej odpowiedzialności być może powinniśmy pomyśleć o czymś mniej zajmującym i nie wymagającym takich kwalifikacji. Może to być np. wyprowadzanie psów. To bardzo dobry pomysł na biznes w dzisiejszy zabieganych czasach.

Zapotrzebowanie

Wiele osób posiada swoich czworonożnych pupili. Jednak nie zawsze jest im w stanie poświęcić odpowiednią ilość czasu, zwłaszcza rano, kiedy spieszą się do pracy, a po drodze jeszcze odprowadzają dzieci do przedszkola i do szkoły. Problem pojawia się także popołudniami, kiedy bardzo dużo osób przesiaduje aż do wieczora w pracy i żaden z domowników nie jest w stanie wyprowadzić pieska na spacer. Z tego powodu jeśli lubimy czworonogi, mamy do nich odpowiednie podejście oraz przede wszystkim nie boimy się ich, to wyprowadzanie psów oraz opieka nad nimi jest bardzo dobrym pomysłem na biznes. Chociaż wydaje się to zajęcie stosunkowo nietypowe, to wbrew pozorom zapotrzebowanie na tego typu usługi jest całkiem spore. Z oferty takiej korzystają bowiem nie tylko osoby bardzo zapracowane, ale też osoby starsze, schorowane, mające problemy z poruszaniem się lub też osoby, które bardzo dużo podróżują.

Dla kogo ta usługa?

Bardzo ważne jest oczywiście, to gdzie zamierzamy otworzyć tego typu firmę. Najlepsze są oczywiście duże osiedla w wielkich miastach. Najlepiej pełne bloków i wieżowców. Nie da się bowiem ukryć, że to zwłaszcza mieszkańcy bloków najczęściej korzystają z tego typu usług. Większość właścicieli domków jednorodzinnych uważa, że w zasadzie wystarczy zapewnić psu dostęp do wolnego powietrza i trzymają je w kojcu lub na niewielkim wybiegu. Zdarza się jednak, że i właściciele domków jednorodzinnych świadomi potrzeb swojego pupila decydują się na korzystanie z tego typu usług.

Pozyskiwanie klientów

Ważne jest aby naszą działalność odpowiednio rozreklamować. Warto postawić przede wszystkim na ciekawe wizualnie ogłoszenia rozwieszane na słupach ogłoszeniowych czy klatkach schodowych. Wielu klientów możemy także znaleźć podczas wykonywania swoich obowiązków. Wtedy najczęściej nawiązujemy kontakty z innymi osobami wyprowadzającymi psy i łatwy sposób możemy dowiedzieć się, kto ma problem z poświęceniem pełnej uwagi pupilowi i chętnie skorzystałby z naszych usług. Co istotne jest to biznes, który nie wymaga zbyt dużej ilości nakładów finansowych. Możemy jedynie zainteresować w podstawowe gadżety służące do wyprowadzania, pielęgnacji i zabawy z psem, jednak większość właścicieli udostępnia swój sprzęt, co więcej nawet woli, aby pies był wyprowadzany na własnej smyczy itp. Jedyne co potrzebujemy, aby rozkręcić tego typu biznes to dyspozycyjność i dobre podejście do czworonogów.

Dodaj komentarz