Czyszczenie dywanów i tapicerek

dog-1321728-mBardzo często przed otwarciem własnego biznesy powstrzymuje nas brak gotówki i strach przed wejściem w duże kredyty, których w razie niepowodzenia nie bylibyśmy w stanie spłacić. Bardzo często obawiamy się też, że nie posiadamy odpowiedniej wiedzy ani kwalifikacji do prowadzenia własnego biznesu. Tymczasem musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wcale nie musimy od razu zakładać dużych koncernów wymagających nie lada nakładów finansowych ani też otwierać skomplikowanej firmy logistycznej. Możemy zacząć od czegoś małego na czym się znamy i co nie będzie wymagało zbyt dużego kapitału. Tym bardziej że niejednokrotnie dzisiejsi wielcy biznesmeni również bardzo często zaczynali od działalności na niewielką skalę.

Biznesem, który nie wiąże się ze zbyt dużymi kosztami oraz specjalnymi kwalifikacjami jest czyszczenie dywanów. Co niezwykle istotne jest to branża , na której usługi jest wciąż dosyć duże zapotrzebowanie, a to w przypadku prowadzenia własnej formy jest jednym z najistotniejszych elementów.

Niezbędne inwestycje

Koszty jakie musimy ponieść w przypadku tego typu działalności to przede wszystkim koszty związane z zakupem odpowiedniego sprzętu. Podstawa to oczywiście odkurzacz czyszcząco-piorący. Pozostały sprzęt zależy od naszych możliwości finansowych i osobistych preferencji dotyczących sprzątania. Może on być ręczny lub też w pełni zautomatyzowany. Potrzebne będą nam z pewnością środki czyszczące, piorące, konserwujące do różnego typu dywanów, tapicerek ( w tym drugim przypadku powinniśmy zainwestować w dobre środki do pielęgnacji konserwacji skóry).

Specyfika pracy

Co prawda jak zostało wcześniej wspomniane tego typu działalność nie wiąże się z posiadaniem specjalnych kwalifikacji. Niemniej jednak powinniśmy się orientować w materiałach z jakich najczęściej wykonywane są obicia i dywany. Każdy z nich cechuje się bowiem nieco innymi właściwościami. Każdy wymaga też użycia innego rodzaju środków i zastosowania konkretnej technologii czyszczenia. Z uwagi na to, że wbrew pozorom jest to dosyć ciężka praca fizyczna, jak również ze względu na to, że szczególnie w tzw. gorących okresach np. przed świętami możemy mieć problemy z dotrzymywaniem terminów wykonywanych zleceń warto już na początku pomyśleć o zatrudnieniu pomocnika.

Marketing i reklama

Pokazanie że pracujemy fachowo , rzetelnie i wykonujemy pracę na czas jest bardzo ważnym elementem nie tylko funkcjonowania naszej działalności, ale też naszego marketingu. W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest oczywiście odpowiednia reklama (strona internetowa, ulotki, ogłaszanie się w lokalnej prasie), jednak w przypadku tego typu branży wciąż jeszcze najistotniejszy jest marketing szeptany i polecenia.

Reklama pisana niezależnie od tego czy jest ona zamieszczona w prasie, Internecie czy na ulotkach powinna zaś jasno precyzować, co znajduje się w zakresie naszych usług. Może to być przykładowo czyszczenie dywanów i tapicerek. Możemy do tego dołączyć czyszczenie wnętrz samochodów. Reklama powinna także posiadać cennik dotyczący naszych usług (uwzględniający przykładowo metr kwadratowy lub rodzaj czyszczonego mebla), powinna także zawierać to co interesuje klientów najbardziej, a mianowicie rabaty i promocje.

Dodaj komentarz