Firma ocieplająca budynki

industrial-suburbia-1258506-mCeny ogrzewania stale rosną i to w zasadzie bez względu na to, na jaki typ ogrzewania się zdecydujemy czy będzie to centralne ogrzewanie, ogrzewanie elektryczne czy ogrzewanie gazowe bądź w zasadzie każde inne. Z tego powodu bardzo wielu właścicieli domków jednorodzinnych jak też zarządców bloków i kamienic szuka innych oszczędności, a dokładnie tego jak te koszty ogrzewania zmniejszyć. Nie bez znaczenia jest z pewnością dobra izolacja, a więc szczelne drzwi i okna niskim współczynniku przenikania ciepła. Bardzo ważne jest także właściwie ocieplenie budynków z zewnątrz i to właśnie na tę usługę decyduje się coraz więcej właścicieli domków i zarządców. Jeśli więc posiadamy predyspozycje do wykonywania tego typu usług może to być bardzo dobry pomysł na biznes dla nas.

Badanie rynku

Zanim na poważnie weźmiemy się za pisanie biznesplanu i rozkręcanie interesu musimy ocenić swój rynek zbytu oraz ewentualną konkurencję. Jeśli firm specjalizujących się w tego typu działalności jest na naszym rynku dużo, będzie nam się trudno przez nie przebić. Wówczas nasza oferta musi być naprawdę wyjątkowa. Nie oznacza to jednak, że nie możemy skorzystać z ich doświadczeń, tego ile osób zatrudniają, jakie oferują terminy i stawki, jakie materiały wykorzystują itp.

Inwestycje

W przypadku firmy specjalizującej się w ocieplaniu budynków nie musimy zbyt wielkich środków przeznaczać na biuro i jego wyposażenie. Większość prac będziemy bowiem wykonywać w terenie. Biuro może być więc naprawdę niewielkie, takie w którym po prostu zmieścimy biurko, komputer oraz niezbędną dokumentację i w którym będziemy mogli przyjmować naszych klientów. Jeśli jest taka możliwość to w zasadzie bez problemu możemy wygospodarować miejsce na biuro we własnym domu. O wiele istotniejsze są w naszym przypadku magazyny, w których będziemy mogli przechowywać zakupione materiały do ocieplania budynków (przede wszystkim styropian oraz wełnę mineralną) oraz wszelki niezbędny sprzęt. Jeśli nie stać nas na postawienie własnej hali czy magazynu możemy się zdecydować na wynajęcie określonego miejsca w halach magazynowych. Bardzo ważny jest także samochód, którym będziemy mogli przetransportowywać materiały, rusztowania i narzędzia na miejsce pracy. Jeśli chodzi o niezbędna narzędzia, to będziemy potrzebowali zarówno sprzęt niezbędny do ocieplania budynków jak też narzędzia służące do wykonywania wszelkich prac, które pojawią się jakby mimochodem związane przykładowo z wymianą rynien, obróbka blacharską itp. – powinniśmy być przygotowania na wszelkie niespodzianki.

Działania marketingowe

Jeśli chodzi o działania marketingowe to bardzo ważna jest oczywiście reklama w mediach, reklama na słupach ogłoszeniowych, szyld zlokalizowany nieopodal naszego biura, a także sprawnie funkcjonująca przejrzysta mówiąca sporo o stosowanych przez nas technikach strona internetowa. Bardzo ważna jest także wysoka jakość wykonywanej usługi oraz marketing szeptany. Nie da się bowiem ukryć, że najwięcej zleceń przybywa nam właśnie dzięki poleceniom zadowolonych klientów.

Dodaj komentarz