Gumki recepturki – uniwersalne i do wszystkiego

Rubber Band on white background

Gumka recepturka to jedna z tych małych rzeczy, o których zwykle nie pamiętamy aż do momentu, kiedy okazują się po prostu niezbędne. To może zdarzyć się dosłownie w każdej chwili, dlatego też dobrze mieć pod ręką ich zapas, a to nie będzie wiele kosztowało.

 

Ile kosztują gumki recepturki?

Gumki recepturki sprzedawane są w zestawach. Nie są jednak liczone na sztuki, ale sprzedawane na wagę. Jeden kilogram gumek kosztuje mniej niż 20 złotych, a więc za nieduże pieniądze nabywa się sporą ich liczbę. Warto jednak zauważyć, że choć mogą wydawać się wszystkie takie same,  są jednak zróżnicowane pod względem długości, która jednocześnie określa średnicę. W sprzedaży można znaleźć kilka rodzajów gumek: 3 cm x 1,2 mm, 5 cm x 1,5 mm, 8 cm x 1,5 mm, 6 cm x 1,5 mm, 10 cm x 1,5 mm oraz 1,5 cm x 1,2 mm. Jakie znaczenie ma średnica gumki? To ważny aspekt praktyczny, który trzeba brać pod uwagę przy zakupie. Duża średnica to możliwość użycia gumki do większych przedmiotów i elementów. Mniejszych gumek nie będziemy w stanie aż tak naciągnąć, aby objąć nimi duże przedmioty. Mniejsze posłużą za to doskonale do łączenia ze sobą niedużych elementów.

Gumki recepturki różnią się także pod względem kolorystyki, jednak ma to wyłącznie znaczenie estetyczne. Najczęściej spotykane są czarne, różowe lub białe, ale można napotkać również gumki w innych kolorach.

Do czego można wykorzystać gumki?

Pod względem liczby zastosowań, o gumkach można napisać wręcz książkę. Przydają się praktycznie na każdym etapie działalności handlowej lub produkcyjnej, a także w codziennych czynnościach. Na przykład można gumką połączyć ze sobą kredki czy długopisy, zabezpieczyć otwarte woreczki z kawą i herbatą, chroniąc zawartość przed zwietrzeniem, a także używać do pęczkowania warzyw. Ponadto gumki mogą zostać użyte do zamykania pudełek i wielu, wielu innych czynności. Mogą także być użyte do różnych kreatywnych rozwiązań, jak do tworzenia bransoletek, ozdób, itp. Kolorowe gumki popularne są wśród dzieci, a wiele zajęć plastycznych wymaga wręcz ich użycia. W firmach i zakładach gumki posłużą do czynności związanych z podziałem i magazynowaniem, np. można za pomocą gumki spiąć ze sobą kilka dużych śrub, wykorzystać do trzymania w jednym miejscu narzędzi (jeśli brak na nie odpowiedniej walizeczki lub pudła), itp.

Jak widać, liczba możliwych zastosowań gumki recepturki jest wręcz nieograniczona i na pewno zakup ich nie będzie niepotrzebnym wydatkiem. Warto jednak przed jego dokonaniem przemyśleć, jaka średnica będzie najlepiej nadawać się do naszych potrzeb i zakupić gumki o optymalnych rozmiarach.

Rubber Band on white background

Dodaj komentarz