Ile zarabia wirtualny asystent? Sprawdź najnowsze stawki!

W dzisiejszych czasach można pozwolić sobie na znacznie większą wygodę w przypadku pracy, niż przed erą Internetu. Zinformatyzowany świat coraz więcej polega na współpracy internetowej, dzięki czemu tak dobrym pomysłem dla wielu osób może być zostanie wirtualnym asystentem. Dlaczego warto to robić i ile można zarobić?

Kim jest wirtualna asystentka?

Wirtualna asystentka (lub asystent) to osoba, która w większości przypadków pracuje zdalnie. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, czym konkretnie się zajmuje, ponieważ zależy to od branży. W każdym jednak przypadku można założyć, że taka osoba może zająć się wszystkim, co można wykonywać zdalnie. Najczęściej asystentka pracuje dla przedsiębiorstwa rozliczając się z przepracowanych godzin, jednak czasami wchodzi także w stałą współpracę.

Wirtualna asystentka często prowadzi profile social media (Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter). Może się też zajmować wyszukiwaniem informacji, czyli tzw. researchem. Bardzo często zajmuje się tworzeniem tekstów dla klientów, na przykład pisaniem artykułów i dodawaniem ich na bloga. Do tego może także dochodzić korekta tekstów, które zamawia klient. Sklepy internetowe nieraz potrzebują także osób, które będą się zajmowały dodawaniem produktów, wyszukiwaniem atrakcyjnych propozycji hurtowni. Kiedy dane przedsiębiorstwo działa dużo w sieci, to wirtualna asystentka najpewniej zajmie się przygotowywaniem grafiku, czasami nawet montażem filmów promocyjnych. Wirtualna asystentka często jest także pomocą w biurowych sprawach, tak więc może odbierać telefony, pisać maile, ustalać terminy spotkań, segregować CV i wybierać najbardziej atrakcyjnych dla firmy kandydatów, pisać oferty pracy i zajmować się ogólnie pojętą obsługą klienta na wielu płaszczyznach. Nieraz współpracuje z księgowością i wystawia faktury.

Jak widać, wirtualna asystentka oferty może mieć różne, jednak dlaczego warto?

Przede wszystkim chodzi o możliwość pracy zdalnej, do której nieraz dochodzi działanie w wybranych przez siebie godzinach. Pozwala to na sporą dowolność, dlatego wiele mam stawia właśnie na to rozwiązanie. Można pracować dokładnie tyle, ile się chce. Nie można zapominać o zróżnicowanych zadaniach, dlatego na pewno na nudę nie może narzekać osoba, jaką jest wirtualny asystent. Praca może być zlecana przez firmy z całego kraju, dlatego osoba na takim stanowisku może pozwolić sobie na dowolność w wybieraniu zadań.

Oczywiście, jest to również dobra propozycja dla przedsiębiorcy, ponieważ nie musi on zatrudniać na etat nowego pracownika, a do tego forma współpracy jest bardzo elastyczna. Zdarza się przecież, że pewne zadania wymagają sporych nakładów pracy w jednym miesiącu, ale w następnym już nie itd.

Jakie umiejętności są potrzebne?

Wszystko w tym zakresie będzie zależało od tego, czym będzie się zajmować wirtualna asystentka. Przed rozpoczęciem pracy w tym zakresie warto opanować takie narzędzia, jak pakiet Office (pisanie tekstów, tworzenie prezentacji, pracowanie z arkuszami typu Excel). Przydatna jest również obsługa WordPressa, Canvy i programów do księgowości.

Wirtualna asystentka – zarobki

Wirtualna asystentka cennik dobiera sobie zwykle samodzielnie. Z tego powodu zawsze warto wcześniej określić swoje wydatki, ponieważ najczęściej podobna praca wymaga założenia własnej działalności gospodarczej, co wiąże się z opłatami podatkowymi. Zwykle zarobki wahają się w okolicach 30-100 złotych za godzinę pracy.

Szukasz wirtualnej asystentki? Sprawdź cennik naszego partnera na https://www.brella.pl/cennik/

Dodaj komentarz