Prowadząc biznes, wiesz, że aby się rozwijać, potrzebujesz optymalnych rozwiązań. Niezależnie od prowadzonej działalności jednym z kluczowych wydatków są pieniądze przeznaczone na ogrzewanie przestrzeni produkcyjnej. Warto więc wziąć pod uwagę bardziej opłacalne metody grzewcze, takie jak gaz płynny. Przekonaj się, czy także w Twoim biznesie instalacja zbiornika gazowego będzie najlepszą metodą pozyskiwania ciepła.
Gaz płynny to jedno z najbardziej wydajnych i ekologicznych źródeł energii, które sprawdzą się nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w przedsiębiorstwach przemysłowych i rolniczych.
Ten naturalny produkt powstaje przy wydobyciu gazu ziemnego i rafinacji ropy naftowej. Koszt jego wytworzenia jest mniejszy niż w przypadku oleju opałowego. Dodatkowo przy spalaniu emituje o 20% mniej dwutlenku węgla niż olej opałowy i o 50% mniej niż węgiel.
Gaz płynny wykorzystuje się w przemyśle przede wszystkim jako źródło ciepła. Ta forma ogrzewania przestrzeni jest wybierana zwłaszcza:
Dlaczego? Zbiorniki gazu płynnego AmeriGas to urządzenia bezobsługowe, dzięki czemu można zaoszczędzić czas, a tym samym pieniądze na opłacenie kolejnego pracownika zajmującego się ogrzewaniem. Dzięki temu łatwiej skupić się na rozwoju biznesu bez konieczności myślenia o ogrzewaniu. Wystarczy, że zdecydujesz się na odpowiedni dla siebie system rozliczeń, w tym z możliwością wybrania stałej ceny przez cały okres eksploatacji.
Warto też pamiętać, że gaz płynny jest paliwem niezwykle wydajnym. Koszt uzyskania 1 kWh gazu LPG to 16 groszy, natomiast oleju opałowego – 21 groszy.
W przemyśle gaz płynny może być również stosowany do codziennego wytwarzania produktów. Jednym z nich jest cięcie gazowe stali i metalu. Ta popularna metoda rozdzielania surowców daje możliwość:
Taka metoda pozwala również na minimalizację kosztów ze względu na szybkie osiąganie bardzo wysokiej temperatury. Z gazu płynnego korzysta się także w piecach topiących oraz w przemyśle petrochemicznym.
Podobnie jak w przypadku użycia w przemyśle i budownictwie zbiorniki gazu płynnego okażą się szczególnie przydatne do ogrzewania dużych pomieszczeń, np.:
Kluczową zaletę wykorzystania gazu płynnego w rolnictwie stanowi możliwość transportowania zbiorników na dowolny teren, bez konieczności dostępu do źródeł energii jak w przypadku gazu ziemnego. Ważną cechą zbiorników na LPG jest również ich bezobsługowość, ponieważ pozwala na skrócenie czasu pracy i skupienie uwagi na rozwoju hodowli.
Ogrzewanie gazem płynnym gospodarstwa rolnego to także bardzo ekologiczne rozwiązanie. LGP podczas spalania nie zanieczyszcza produktów spożywczych szkodliwymi substancjami, produktem tej reakcji jest bowiem głównie dwutlenek węgla. Dodatkowo rośliny, którym dostarcza się więcej CO2, rosną szybciej i intensywniej.
Instalacja zbiorników gazu płynnego okazuje się więc opłacalną i ekologiczną inwestycją. Więcej informacji o tym rozwiązaniu grzewczym przeznaczonym również dla biznesu przeczytasz na stronie AmeriGas.