Jeżeli otwierasz firmę to załóż dla niej konto firmowe

Junger nachdenklicher Geschäftsmann sitzt am Schreibtisch im Büro und stützt dabei seinen Kopf mit einer Hand ab. Im Hintergrund befindet sich ein Regal. Der Mann schaut zur Kamera.

Junger nachdenklicher Geschäftsmann sitzt am Schreibtisch im Büro und stützt dabei seinen Kopf mit einer Hand ab. Im Hintergrund befindet sich ein Regal. Der Mann schaut zur Kamera.

Junger nachdenklicher Geschäftsmann sitzt am Schreibtisch im Büro und stützt dabei seinen Kopf mit einer Hand ab. Im Hintergrund befindet sich ein Regal. Der Mann schaut zur Kamera.

Założenie własnej firmy to dzisiaj dosłownie jedna chwila. Wystarczy wybrać się do najbliższego urzędu miejskiego bądź gminnego odpowiedniego dla obecnej lokalizacji, w której się znajdujecie. Dzisiaj nie obowiązuje już regionalizacja, ale jeszcze niedawno można było otworzyć działalność tylko i wyłącznie w urzędzie odpowiednim dla danego miejsca zamieszkania. Warto jednak oprócz samego otwarcia firmy załatwić od razu wszelkie formalności związane z jej prawidłowym funkcjonowaniem. Jedną z podstawowych czynności powinno być otwarcie konta firmowego. I to bez względu na to, czy planujecie zostać od razu dużą firmą czy chcecie sprzedawać warzywa na targu, nie ważne. Firma to firma a do niej potrzebne jest konto firmowe. A największym błędem początkujących przedsiębiorców jest korzystanie z konta osobistego. To jest właściwie samodzielny i powolnie zadający ból strzał w kolano.

Konto firmowe to absolutnie podstawa dla tych, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą. Najważniejsze aspekty jego posiadania omówimy za chwile, ale podstawą jest to, żeby oddzielić finanse osobiste od finansów firmowych. Jest to priorytet, ponieważ czym innym są pieniądze uzyskane z działalności i wydawane na nią, a czym innym są pieniądze wydawane osobiście, jako osoba prywatna. Chociaż oczywiście i jedne i drugie zawsze będą właściciela działalności. Z tą jednak małą różnicą, że w trakcie kontroli skarbowej nie potrzeba się nikomu tłumaczyć ze swojego konta osobistego. A jeśli prowadzi się z niego rozliczenia firmowe to trzeba je niestety ale pokazywać.

Konto firmowe to tez przepustka do ewentualnego sfinansowania inwestycji firmowych. Prawdą jest, że kredytu na firmę w większości banków nie dostaniemy, jeśli nie pokażemy przychodów na konto firmowe oraz oczywiście kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Ale ważną zaletą jest też to, że wiele banków dla swoich klientów ma też oferty kredytowe, które pojawiają się na podstawie obrotów na kontach firmowych. Jeśli więc macie w głowie rozwój Waszej firmy to koniecznie i od razu zacznijcie pracować na firmowym koncie bankowym.

Konta firmowe nie kosztują dzisiaj za wiele, a wiele jest takich, które są zupełnie darmowe. Nie mniej jednak warto się rozejrzeć i wybrać tą ofertę, która jest najatrakcyjniejsza, ponieważ są pewne różnice pomiędzy bankami i kontami firmowymi, jakie mają w swojej ofercie. Wybierając konto firmowe zwróćcie uwagę na szerokie aspekty jego użytkowania. Nie patrzcie tylko na pojedyncze składowe ale globalnie, na całość. Jako przedsiębiorcy, nawet Ci na początku swojej drogi do wielkich pieniędzy, macie prawo oczekiwać wysokiego standardu obsługi oraz dedykowanego dla Waszej firmy konsultanta, doradcy czy przedstawiciela. A uwierzcie Nam , że są banki, które młodemu i początkującemu przedsiębiorcy oferują obsługę na poziomie iście VIP-owskim.

Jeśli tylko otwieracie swój pierwszy biznes albo kolejny nowy biznes to naprawdę od razu wybierzcie się do banków, żeby zobaczyć i porównać oferty kont firmowych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, ale bądźcie ostrożni, ponieważ wiele banków stosuje niemalże dumpingowe promocje w swoich ofertach. Sprawdźcie też, jak bank, który chcecie wybrać poradziłby sobie w najczarniejszym momencie dla światowej gospodarki. Jeśli wyniki takie są dobre to Wasze pieniądze na pewno będą bezpieczne.

Dodaj komentarz