Koci hotel

kotekBranża usług i akcesoriów dla domowych pupili bardzo szybko się rozwija. Dzisiaj niemal każdy ma w domu czworonoga, któremu jest gotowy zapewnić najlepsze wygody. Sporo osób decyduje się na kota. Czyste i chodzące własnymi drogami zwierzę wydaje się lepszym towarzyszem życia w bloku niż duży pies, który wymaga systematycznych spacerów oraz posiadania sporej działki. Posiadanie kota wydaje się mało problematyczne, nawet jeśli jest to pokaźnych rozmiarów Maine Coon, którego musimy regularnie czesać i podziwiać. Problemy pojawiają się zwykle wtedy, gdy właściciel planuje dłuższy wyjazd, a jego ulubieniec cierpi na chorobę lokomocyjną lub wybrany na urlop hotel nie akceptuje obecności zwierząt. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie kota pod opieką kogoś zaufanego. Jeśli jednak nikt nie wyraża chęci, warto rozejrzeć się za miejsce, w którym nasz kociak spędzi swój własny urlop bez właścicieli. Tutaj pojawia się znakomity pomysł na biznes, który rozwija się dzisiaj w większych miastach. Jest to hotel dla kotów.

Kocie hotele różnią się pomiędzy sobą, a całokształt biznesu zależy od pomysłowości jego właściciela oraz od potrzeb właścicieli kotów, którzy chętnie skorzystają z proponowanych usług. Koci hotel możemy zorganizować na dwa sposoby:
W przypadku posiadania jednego lub dwóch pomieszczeń zaopatrujemy się w boksy, które będą stanowiły pokoje dla kocich lokatorów. Boksy powinny być wyposażone w miseczki i legowiska, aby każdy kociak miał dostęp do świeżej wody, karmy oraz miejsca, w którym wygodnie się wyśpi. Ponadto organizuje się salę zabaw, w której umieszcza się różnego rodzaju drapaki i zabawki mające umilić kotu czas oczekiwania na właścicieli wracających z wycieczki. Jeśli koci hotel znajduje się w domu wolnostojącym, zwykle istnieje możliwość zorganizowania przestrzeni w ogrodzie, która umożliwi kociakom zabawy na świeżym powietrzu i pozwoli im cieszyć się towarzystwem innych lokatorów hotelu. Niektóre koty są przyzwyczajone do spacerów w szelkach. Powinniśmy zaoferować taką opcję właścicielom.
Innym sposobem na zorganizowanie kociego hotelu jest wynajmowanie czworonożnym pupilom całych pokoi. Dzięki temu zwierzę czuje się, jakby nadal znajdowało się w mieszkaniu. Taka alternatywa jest ciekawym rozwiązaniem dla właścicieli kotów, które nie będą czuły się dobrze w boksie o wiele mniejszym od przestrzeni, jaką kociak ma do dyspozycji na co dzień. Aby móc zapewnić kotom taki luksus, potrzebujemy kilkupokojowego domu, w którym zorganizujemy pokoje i zabezpieczymy okna specjalną siatką. W takich hotelach koty mają dostęp do drapaków, kuwety, jedzenia, zabawek, ale też do wersalek wyłożonych ciepłymi kocykami czy foteli z wygodnymi poduszkami, co pozwala czworonogom poczuć się jak w domu.

Każdy hotel dla kotów wymaga zapewnienia konkretnych warunków ze strony właściciela obiektu, jak też przestrzegania ustalonych zasad przez osoby zostawiające swoje koty w pokojach lub boksach. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby koty były zaszczepione. Jeśli udostępniamy wspólny pokój zabaw lub ogródek, zwierzęta mogłyby się od siebie czymś zarazić, a takie sytuacje nie wpływają dobrze na renomę naszego hotelu. Ponadto powinniśmy zapewnić czworonogom opiekę weterynaryjną, o czym warto poinformować w ulotce i na stronie internetowej hotelu. Dobrym sposobem na zyskanie sympatii klientów jest zaoferowanie kilku rodzajów karm, którymi kot będzie karmiony podczas nieobecności właścicieli. Warto też zapytać o zabawy preferowane przez kociaka. Ulubione jedzenie i pieszczoty pomogą mu znieść rozłąkę.

Niektóre firmy zajmujące się prowadzeniem hotelu dla kotów proponują też usługę, która jest idealna dla kocich indywidualistów. Są to odwiedziny domowe i zajmowanie się kotem pod nieobecność właścicieli bez konieczności przewożenia go do hotelu. Taka usługa może być pożądana głównie w sezonie urlopowym, kiedy właściciel będzie gotowy dopłacić, aby kociak nie musiał opuszczać znanego mu terenu i cierpieć z powodu rozstania z domem. Dwa lub trzy razy dziennie odwiedzamy wtedy kota, karmimy, wymieniamy wodę, sprzątamy kuwetę i zapewniamy porcję ulubionych zabaw.

Dodaj komentarz