Myjnia parowa

suds-545326-mZaostrzające się przepisy dotyczące ochrony i środowiska sprawiają, że coraz mniej osób decyduje się na mycie samochodu pod blokiem czy nawet na własnej działce rekreacyjnej. Pomijając same kwestie ekologiczne jest to czasochłonne i niewygodne, szczególnie jeśli nie mamy stałego dostępu do bieżącej wody. Tym bardziej, że mamy alternatywę z postaci szybkich i wygodnych myjni.

Dlaczego myjnia?

Rekordy popularności bije ostatnimi czasy myjnia parowa. Z tego powodu warto rozważyć jej otworzenie. Jest to pomysł na całkiem dobry i dochodowy biznes. Tym bardziej, że pomimo pogłębiającego się kryzysu gospodarczego samochodów na naszych ulicach bynajmniej nie maleje. Wiele osób porusza się nimi codziennie do pracy, szkoły czy na zakupy. Wiele osób zostawia też samochody na parkingach pod zakładem pracy czy pod blokiem. A że samochody te szybko się brudzą, to nasz zysk jest praktycznie murowany.

Dlaczego parowa?

Jeśli myślimy o ochronie środowiska, a jednocześnie o oszczędności warto postawić na myjnię parową. Być może trudno jest nam to sobie wyobrazić, ale do umycia samochodu wystarczy wówczas zaledwie 2 litry wody. Jest to również o tyle wygodne rozwiązanie, że nie musimy inwestować w bardzo dużą halę, w której chcemy otworzyć myjnię. Myjnia parowa jest bowiem niewielkim urządzeniem i zajmuje niewiele więcej miejsca niż zwykły mebel. Nie potrzeba też specjalnego podłączenia do ujęcia wody, ponieważ jest to urządzenie praktycznie samowystarczalne. Myjnie parowe wyposażone są bowiem zazwyczaj w 30-litrowy zbiornik. Taka ilość wody spokojnie wystarcza na umycie około 20 samochodów. Jeśli zaś chodzi o jej zasilanie, to wystarczy po prosu podłączenie do standardowego gniazda elektrycznego.

Myjnia parowa pracuje zupełnie inaczej niż tradycyjne myjnie. Do swojej pracy wykorzystuje ona gorącą parę wodną oraz wysokie ciśnienie. Temperatura pary w zbiorniku wynosi około 190 stopni Celsjusza, jednak po przejściu przez wąż ulega ona ochłodzeniu, przez co jest ona bezpieczna zarówno dla karoserii samochodu, jak i dla obsługującego myjnię pracownika. Para po ciśnieniem doskonale rozpuszcza brud, kurz i inne zabrudzenia. Bardzo łatwo jest także dotrzeć do wszelkich zakamarków, kołpaków itp. Po zakończeniu mycia wystarczy samochód przetrzeć samochód miękką ściereczką np. z mikrofibry. Po umyciu pod samochodem nie pozostaje kałuża wody. W przypadku myjni parowej nie ma więc konieczności stosowania żadnych zbiorników czy odstojników brudnej wody. Średnio mycie samochodu w tego typu myjni zajmuje około 15-20 minut. Z powodzeniem można ją wykorzystać również jako urządzenie mobilne.

Jest to urządzenie przyjazne, w pełni bezpieczne dla środowiska. Otwarcie myjni parowej nie wymaga posiadania żadnych dodatkowych pozwoleń, ani też spełnienia dodatkowych wymogów (np. podłączenia do kanalizacji) tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych myjni. Jeśli myślimy więc o tego typu biznesie, to jego założenie sprowadza się w zasadzie jedynie do tradycyjnych formalności związanych z otwarciem działalności gospodarczej oraz zakupieniem myjni parowej.

Dodaj komentarz