Co ma największe znaczenie przy wyborze zegarka sportowego?

Zegarków sportowych z pewnością nie brakuje obecnie w sklepach i w zależności od naszych potrzeb, można bezproblemowo kupić model spełniający nasze indywidualne oczekiwania. Dostępne są zarówno proste i tanie modele, jak i te o wysokiej funkcjonalności z wyższej półki. Czym zatem powinien wyróżniać się dobrej jakości zegarek sportowy?

Co ma największe znaczenie przy wyborze zegarka sportowego?

Kierowanie się wyłącznie najnowszymi trendami, wyglądem czy też ceną nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku kupowania zegarka sportowego. Tak naprawdę to najważniejsze jest sprecyzowanie swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nie jest wcale powiedziane, że droższy zegarek będzie zawsze lepszy. Liczy się tak naprawdę funkcjonalność zegarka i jego solidne wykonanie. Nie ma sensu przepłacać tylko dlatego, że coś jest akurat modne. W przypadku zegarków sportowych bardzo ważne jest to, aby były one wodoodporne i wstrząsoodporne. Istotne jest to, jaki sport uprawiamy i jak często będziemy takiego zegarka potrzebować. Z całą pewnością warto dopłacić i wzmocnić ochronę przed wodą oraz przed wstrząsami niż przy pierwszej lepszej okazji zniszczyć swój zegarek.

Kolejną kwestią jest wybór szkła. Oczywiście najtańsze zegarki to te wyposażone w plastikowe szkło, ale jest ono podatne na zarysowania. Tak naprawdę to lepiej darować sobie zakup takiego modelu. Najlepsze zegarki to te posiadające szafirowe szkło, które jest bardzo wytrzymałe, ale niestety cena takich zegarków potrafi przyprawić o ból głowy. Pośrednią opcją będzie zegarek z szkłem mineralnym, które jest stosunkowo twarde i odporne na zarysowywania. Jeśli zależy nam z kolei na zapisaniu przebytej trasy czy też śledzenie swojego bieżącego położenia, to należy zwrócić uwagę na funkcję GPS. Synchronizacja zaś przyda się w celu zapisania danych treningowych na urządzeniach mobilnych. Dobrej jakości zegarek sportowy umożliwia podłączenie go do komputera przez USB czy też połączenie się ze smartfonem przez Bluetooth.

Cechy dobrego zegarka sportowego

Jak już zostało wcześniej wspomniane, zegarek sportowy powinien być wodoszczelny. Trzeba jednak pamiętać tym, aby zwracać uwagę na oznaczenia widniejące na zegarkach. 3 AT oznacza to, że zegarek jest odporny na zachlapania i na podwyższony poziom wilgotności powietrza. Z kolei zegarki z oznaczeniem 5 ATM poradzą sobie w kontakcie z wodą i są odporne na zachlapania. Natomiast modele 10 ATM są w stanie wytrzymać zanurzenie w wodzie i świetnie nadają się do pływania czy też do ekstremalnej jazdy na rowerze.

Kolejną istotną cechą zegarka sportowego jest wysoka jakość wykonania. Materiały, z których zegarek został wykonany powinny być odporne na codzienne i intensywne użytkowanie oraz na zmienne warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest również mechanizm zegarka. Polecane są modele elektroniczne zasilane baterią. Ekran powinien być duży i czytelny. Ważne jest także to, aby tarcza miała duży kontrast. Wygoda także ma znaczenie. Jak najbardziej sprawdzą się modele wykonane z miękkiej gumy, dzięki czemu nic nie będzie uwierać w nadgarstek.

Portal zegarmistrz.com pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

Dodaj komentarz