Odnawianie mebli

 W coraz większym stopniu zalewają Nas masowo wykonywane przedmioty, których zarówno materiał jak i jakość pozostawiają czasem wiele do życzenia. Cóż taki jest plan, aby meble trzeba było wymieniać na nowe co pewien okres czasu, dzięki temu firmy zarabiają, taka kolej rzeczy. Jednak wraz z jakością jest i cena, kiepskiej jakości meble są tanie, by pomimo swoich wad znalazły grono odbiorców. Dobrze wykonane meble z porządnego materiały to już spora cena, na których wiele osób nie może sobie pozwolić. Jednak każdy z Nas posiada czy to w piwnicy, czy na ogródku, stare porządne meble. Z powodu upływu lat straciły na wartości i wyglądzie co spowodowało, że wylądowały tam gdzie są. Szereg osób ma stare meble w mieszkaniach i chętnie by przywróciło im dawny blask. Jest to nisza, którą jeśli tylko mamy zdolności manualne, podstawową wiedzę o stolarce oraz przede wszystkich spory zapas cierpliwości możemy wykorzystać.

Od czego zacząć

No cóż, podobnie jak we wszelkiego rodzajach biznesu, potrzebne będzie nam lokum, w którym będziemy prowadzić działalność. Z racji wykonywanej pracy, nie potrzebujemy dużej przestrzeni, wystarczy nam niewielkie pomieszczenie. Naszym rynkiem będą przede wszystkim osoby, posiadające meble zniszczone na strychach w piwnicach, często jeszcze z czasów międzywojennych. W racji, że moda na import mebli po renowacji jest coraz większa, a cena zagranicznych mebli jest spora, mamy możliwość zaistnienia. W końcu meble rodzimego pochodzenia po dobrze wykonanej renowacji, nie ustępują wyglądem i jakości od tych sprowadzanych. Dobrze jest otworzyć lokal w centrum miasta, gdyż rynkiem zbytu przez Nas upatrywanym będą osoby, które jakby nie było będzie stać na renowacje swoich mebli. A w centrum będzie ich zdecydowanie większe grono. Mając już swój warsztat, trzeba pomyśleć o przyciągnięciu do siebie klientów. Reklama umieszczona w internecie, różnego rodzaju plakaty powinny podołać temu. Musimy pamiętać, że to dość specyficzny rynek, zlecenia mogą być ale wcale nie muszą. Od nas zależy czy klient wybierze naszą firmę czy konkurencję, a reklama w początkowym etapie prowadzanie biznesu to niewątpliwy i nie podważalny klucz do sukcesu. Z upływem czasu, naszą reklamę będzie jakość usług przez nas świadczona, a klienci sami się znajdą i pozostaną na stałe. Aby móc zacząć renowacje potrzebujemy narzędzi stolarskich oraz podstawowych materiałów, które możemy dostać na rynku. Jedną z najważniejszych zasad, jaką powinniśmy stosować, to nie eksperymentowanie z nowymi metodami i materiałami na meblach klientów, gdyż w razie niepowodzenia, możemy nie tylko zniszczyć mebel ale także poważnie zaszkodzić swojej reputacji. Punktów, w których można oddać meble do renowacji jest mało, a takich, które potrafią wykonać usługę naprawdę dobrze i co ważne w miarę przystępnej cenie jeszcze mniej. Z racji, że jest to nisza rynkowa, sporo osób prowadzących ten rodzaj przedsięwzięcia liczy sobie całkiem sporo za usługi, które świadczy. Tutaj jest nasza furtka z możliwością zaistnienia. Dobrze wykonane naprawy w połączeniu z odpowiednią ceną zapewnią nam sukces i stały napływ klientów.

Pozwolenia i potrzebne rzeczy

Zaczynamy prowadzić działalność gospodarczą, a więc musimy zgłosić ten fakt odpowiednim organom admiracyjnym. Wyrobić NIP, oraz zapewnić ubezpieczenie zarówno sobie, ewentualnym dodatkowym pracownikom, a przede wszystkich lokalowi. Będziemy pracować z drewnem, nie raz będziemy używać specyfików, które są łatwopalne i może się zdarzyć pożar. Oprócz tego przyda się Nam telefon służbowy, e-mail oraz komputer z dostępem do internetu. Równoległe prowadzenie działalności poprzez internet to zwiększenie ilości klientów, a przede wszystkim dotarcie do większej ilości zainteresowanych osób. Koszty inwestycji są niewielkie, gdyż niewielki lokal to cena około 40 tysięcy złotych, do tego sprzęt. Jednak dobrze „ukorzeniony” warsztat, ze stały dopływem zleceń może zaowocować zyskami miesięcznymi w wysokości około 4 tysięcy złotych. A samodzielnie prowadząc biznes niewiele pieniędzy nam „odejdzie” Jeśli masz smykałkę do mebli i posiadasz pokłady cierpliwości to być może jest to biznes właśnie dla Ciebie.

 

 

Dodaj komentarz