Paintball

paintball-in-greece-930064-mKluczem do sukcesu jest po pierwsze to, aby wpaść na dobry niepowtarzalny pomysł, a po drugie aby nikt w okolicy nie wpadł na podobną myśl. Czasem z pozoru może wydawać się to dziecinne proste lub też bardzo nietypowe. Dobrym pomysłem w dzisiejszych zabieganych i mocno skomputeryzowanych czasach jest coś co pozwoli nam się nieco od tego komputera oderwać. Coraz więcej ludzi poszukuje takich form rozrywki, w których przebywa się na świeżym powietrzu, które dostarczają pewną dawkę adrenaliny oraz które pozwalają dobrze się bawić. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszy się paintball. Jeśli więc w naszym najbliższym otoczeniu nie ma podobnej rozrywki być może warto rozważyć to jako całkiem dobry pomysł na biznes.

Dobry teren

Jak w przypadku każdego biznesu tak i tu należy rozpocząć poszukiwania dobrej lokalizacji. Jednak jest to jedna z nielicznych działalności, w której położenie w centrum miasta nie ma większego znaczenia. Wręcz przeciwnie byłoby raczej niewskazane. Teren na grę w paintball musi być dosyć rozległy. Raczej nie sprawdzi się prosta, wykarczowane działka rekreacyjna. Powierzchnia powinna być bowiem bogata w nierówności, wzniesienia, doły, drzewa i krzaki. Idealny do tego gry wydawałby się jest teren po opuszczonych fortach i warowniach. Niestety nie każdy ma szczęście, aby znaleźć wolna działkę w podobnej lokalizacji i zdobyć zezwolenie na prowadzenie na niej tego typu działalności. Poza tym niektóre z elementów urozmaicających grę takich jak płoty, zasieki czy imitacje murów warownych z powodzeniem możemy wykonać sami. Tak i tak przy dużej powierzchni działki koszt jej wydzierżawienia będzie dosyć spory.

Sprzęt

Pozostałe koszty to przede wszystkim kupienie specjalnej broni oraz odpowiedniego osprzętu. Będą nam potrzebne pistolety przeznaczone do gry oraz butle z kulami wypełnionymi farbą , a także elementy odzieży ochronnej (mundur z oznacznikiem plus maska). Całość terenu musi być zaś otoczona specjalną, posiadającą niezbędne atesty. (Podobne atesty musi posiadać w zasadzie cały sprzęt paintballowy).

Biuro i zaplecze gospodarcze

Jednak sama działka nie wystarczy. Musimy jeszcze posiadać prowizoryczne chociaż biuro z komputerem, kasą i drukarką fiskalną oraz pomieszczenia, w których będziemy przechowywać oraz konserwować sprzęt.

Marketing

Dużo zostało już powiedziane o kosztach. Jak teraz przejść od nich do zysków. Koniecznym narzędziem będzie właściwa reklama. Paintball to rozrywka szczególnie lubiana przez młodzież, ale nie tylko. Bardzo często uczestniczą w niej całe rodziny. Wystarczy tylko złapać paintballowego bakcyla. Paintball jest także bardzo częstym elementem rozmaitych spotkań integracyjnych. Z tego powodu poza dobrą strona internetową, reklamą w lokalnych mediach oraz dużym, widocznym z daleka banerem powinniśmy pomyśleć o ofercie kierowanej do firm i przedsiębiorstw. Jest to szczególnie dobry pomysł, jeśli otwieramy nasz biznes nieopodal miejscowości wypoczynkowej. Wtedy paintball, może stać się jedną z rozrywek, która skłoni pracowników do przyjazd w dane miejsce i będzie stanowiła ważny element imprezy integracyjnej lub też chwile oddechu po szkoleniach czy spotkaniach biznesowych.

 

Dodaj komentarz