Park linowy

playground-rope-2-1381691-mRozrywki na świeżym powietrzu cieszą się coraz większym powodzeniem. Są one traktowane jako coś co jest w stanie oderwać nasze dzieci i nas samych sprzed ekranów komputerów i telewizorów. Są nam w stanie zapewnić nie tylko wspomniane wyżej świeże powietrze, ale też sporo ruchu, dużo zabawy, adrenalinę, jednym słowem, sporą dawkę pozytywnych emocji. Warto swoją ofertą biznesową odpowiedzieć na te potrzeby i założyć przykładowo własny park linowy. Park linowy wydaje się być dobrym pomysłem z uwagi na to, że jest to forma rozrywki, która wciąż jeszcze się w Polsce rozwija i do tej pory nie posada zbyt dużej konkurencji.

Działka

Na początku musimy znaleźć odpowiednią lokalizację oraz teren na wybudowanie parku. W tym wypadku nie będzie nam potrzebne biuro w centrum miasta, a raczej dosyć rozległy teren pod miastem. Nie musi ona się wcale prezentować na pierwszy rzut oka niezwykle okazale. Wręcz przeciwnie powinniśmy raczej unikać parków narodowych, pomników przyrody czy roślin będących pod ochroną. Uzyskanie jakiegokolwiek zezwolenia na budowę czy niewielką nawet modernizację będzie bowiem graniczyło z cudem. Jeśli jednak lasek czy park będzie bardzo zaniedbany to będziemy musieli sami zająć się jego wykarczowaniem i doprowadzeniem do jako takiego stanu.

Budowa obiektów

Jeśli zaś chodzi o jego zagospodarowanie wypadku wystarczy nam w zasadzi zgoda właściciela ziemi. Pozostałe formalności wiążą się już budową poszczególnych obiektów. W przypadku tych na stałe umieszczanych w ziemi będziemy musieli postarać się o pozwolenie na budowę i postępować zgodnie z prawem budowlanym. Konieczny będzie więc nadzór inspektora budowlanego oraz odbiór budynków. Wszelkie obiekty muszą spełniać określone normy to PN-EN 15567-1 oraz PN-EN 15567-2, jak również normy dotyczące budowy palców zabaw.

Koszty i zyski

Na koszty otworzenia parku linowego nie składa się jednak tylko wydzierżawienie terenu oraz wybudowanie obiektów, zakup niezbędnego sprzętu, ale też renowacja i konserwacja tego sprzętu, a często również jego wymiana. Weźmy pod uwagę, że nikt nie będzie chciał korzystać z zniszczonego, niekompletnego, pozostawiającego wiele do życzenia sprzętu. Na koszty składa się także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, co przy tego typu działalności jest niezwykle istotne.

Działania marketingowe

Jeżeli od kosztów chcemy przejść do zysków to konieczna będzie także reklama. Najlepiej aby była to reklama kilkutorowa, a więc dobra, atrakcyjna i sprawnie funkcjonująca strona internetowa, plakaty i banery w naszej najbliższej okolicy, reklamy w lokalnej prasie i radiu, a także ulotki dostarczane do szkół, zakładów pracy. Warto zadbać także o kompleksową pełną ofertę, najlepiej aby była ona skierowana zarówno do młodzieży i dorosłych jak i dla dzieci. Warto postawić bowiem również na miniaturę parku linowego dla najmłodszych. To oni są bowiem grupą, która jest w stanie zapewnić nam stały dochód i przyprowadzić ze sobą rodziców, rodzeństwo, które uda nam się skusić swoją oferta. Warto także wychodzić naprzeciw klientom i przygotowywać przykładowo oferty atrakcji dla zakładów pracy (szkolenia, wyjazdy integracyjne itp.).

 

Dodaj komentarz