Produkcja kartek okolicznościowych

easter-1170092-mMimo tego, że w dzisiejszej dobie moda na pisanie listów czy kartek przemija (coraz częściej zastępują je maile, smsy czy rozmowy na skype) to jednak są takie okresy, kiedy decydujemy się na tradycyjne kartki. Okres taki to przede wszystkim święta, śluby, chrzcimy, urodziny, jubileusze czy inne okazje. Co paradoksalne do wyboru takiej kartki przywiązujemy znacznie większą uwagę niż kiedyś. Nie kupujemy pierwszej lepszej kartki na poczcie czy w sklepie papierniczym. Chcemy aby była unikatowa i efektowna. Coraz częściej więc stawiamy na eleganckie kartki robione ręcznie. Z tego powodu produkcja kartek świątecznych i okolicznościowych to bardzo dobry pomysł na niewielki biznes.

Niewielkie nakłady

Plusem tego typu biznesu jest to, że nie ma zbyt wielkich nakładów finansowych związanych z jego rozpoczęciem. Nie musimy bowiem inwestować w dużej powierzchni biura ani martwić się o wyszukanie dobrej lokalizacji. Z powodzeniem możemy bowiem wytwarzać kartki w zaciszu własnego domu oraz udostępniać je za pomocą sklepu internetowego. Niemniej jednak warto opracować szczegółowy biznesplan. Dzięki temu będziemy przygotowani na różne okoliczności i mamy większe szanse na zaistnienie na rynku. Materiały, które będziemy musieli zakupić to przede wszystkim materiały do wykonywania kartek i obróbki papieru, gilotyny, ozdobne dziurkacze, przyrządy do zaginania kartek, skręcania papieru, papier kolorowy, bibułki, krepiny, brokaty, koraliki itd. itd. Przy produkcji kartek możemy się posiłkować znalezionymi w Internecie wzorami i przykładami. Jeśli jednak chcemy aby nasze kartki były naprawdę unikatowe i oryginalne warto postawić na własną kreatywność.

Dla osób prywatnych czy dla firm?

Jeśli myślimy o tego typu biznesie musimy sobie uświadomić, kto powinien być naszym klientem i w jaki sposób chcemy do niego dotrzeć – przede wszystkim czy mają to być osoby prywatne czy firmy. Największy okres zbytu to w szczególności okres przedświąteczny (zarówno jeśli chodzi o Święta Wielkanocne jak i Święta Bożego Narodzenia). W tym czasie warto wysłać swoją ofertę do większych firm i przedsiębiorstw. Jeśli nasza kartka jest naprawdę efektowna i elegancka, to istnieje duża szansa, że skorzystają z naszego wzoru i zdecydują się na zamówienie kartek w większym nakładzie. Nie należy jednak zapominać o klientach indywidualnych. Tym bardziej, że w tym drugim wypadku możemy liczyć na zysk nie tylko z kartek świątecznych, ale też okolicznościowych. Ważne jest to abyśmy byli otwarcie na propozycje klientów i elastyczni. Mimo tego, że specjalizujemy się przykładowo w kartkach świątecznych możemy też wykonać serię zaproszeń ślubnych czy podziękowań zgodnie z projektem czy zaleceniami klienta.

Dobra strona internetowa

Przy tego typu biznesie bardzo ważna jest dobra strona internetowa, sprawnie funkcjonująca i dobrze wypozycjonowana. Zazwyczaj jest to strona połączona jednocześnie ze sklepem internetowym. Z tego powodu warto postawić na dobrej jakości galerię i zdjęcia naszych produktów. Jest to bowiem podstawowa, główna forma, która ma przyciągnąć klientów i zachęcić ich do zakupu naszych kartek.

Dodaj komentarz