Profesjonalne przeprowadzki

packing-cases-298459-mW obecnych czasach przeprowadzamy się coraz częściej. Z jednej strony mówimy o wyprowadzce z domu rodzinnego czy zakupieniu nowego mieszkania, z drugiej zaś o przeprowadzce na drugi koniec Polski z powodu lepszej pracy czy lepszych perspektyw. W niemal każdej sytuacji przeprowadzka taka jest skomplikowana sytuacją logistyczną. O ile wyprowadzamy się domu rodziców czy z wynajmowanego mieszkania i nie posiadamy jeszcze zbyt dużego dobytku, a przeprowadzamy się w ramach tego samego miasta, to z powodzeniem poradzimy sobie z przeprowadzką sami. Jeśli jednak przeprowadzamy się w całkowicie inny region kraju i zamierzamy przenieść tam niemal całą gromadzoną przez lata zawartość naszego dotychczasowego mieszkania, to trudno będzie się obejść bez fachowej pomocy. Takich dużych przeprowadzek jest coraz więcej i to otwiera drogę na ciekawy, dobrze prosperujący biznes, a mianowicie firmę przeprowadzkową.

Dla kogo oferta?

Każda przeprowadzka jest skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym. Zanim więc na poważnie zabierzemy się za tego typu działalność musimy stworzyć szczegółowy biznesplan i określić do kogo w głównej mierze zamierzamy kierować naszą ofertę. W przypadku tego biznesu będziemy musieli nie tylko kupić lub wynająć lokal na niewielkie chociaż biuro, ale też zakupić odpowiednie samochody. To jakie samochody kupimy jest uzależnione w dużej mierze od tego, do kogo w sposób szczególny chcemy kierować naszą ofertę. Jeśli myślimy przede wszystkim o klientach indywidualnych to powinien się w niej znaleźć przede wszystkim duży, sprawny samochód dostawczy, taki w którym będziemy mogli przewozić meble, sprzęt elektroniczny i wszelkie niezbędne sprzęty. Jeśli jednak myślimy o tym, aby swoją ofertę kierować również do firm, przedsiębiorstw instytucji i bibliotek, to powinniśmy również posiadać samochód ciężarowy najlepiej wyposażone w windę.

Co w ofercie?

Najlepiej aby nasza oferta była całkowicie kompleksowa i składało się na nią złożenie i zapakowanie poszczególnych sprzętów, mebli i akcesoriów (będziemy musieli posiadać duże ilości pudełek, kartonów, taśmy, folii bąbelkowej itd.), zniesienie i zapakowanie wszelkich elementów do samochodu, przetransportowanie ich na wskazany adres, a następnie rozpakowanie i montaż. Warto rozejrzeć się ofercie innych firm świadczących podobne usługi. Być może warto wtedy włączyć do swojej oferty coś, co może ją wyróżnić. Może to być zarówno dodatkowa usługa jak np. utylizacja starych, niepotrzebnych mebli czy zepsutego sprzętu elektronicznego jak też atrakcyjny rabat czy zniżka. Cena naszej usługi będzie każdorazowo naliczona indywidualnie. Uzależniona będzie bowiem między innymi od kilometrów pomiędzy poprzednim, a kolejnym miejscem zamieszkania, czy wysokością piętra, z którego będziemy musieli znosić lub na które będziemy musieli wnosić meble i sprzęty.

Musimy sobie również zdawać sprawę z tego, że być może będziemy musieli podpisać umowę z firmami, które będą nas niejako wspomagały np. z agencją ochrony (jeśli będziemy przewozić szczególnie cenne rzeczy). Konieczne będzie również podpisanie dobrej, kompleksowej umowy ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz