Sala zabaw dla dzieci

the-girl-and-the-doves-1413232-mJeśli myślimy o jakimś dochodowym biznesie, warto pomyśleć o biznesie kierowanym do dzieci. Dzieci są jedną z lepszych grup docelowych. Na dzieciach nie oszczędza się raczej nawet w czasach kryzysu. Wobec tego biznes powstały z myślą o nich niemal zawsze się sprawdza. Z tego powodu warto pomyśleć o otwarciu sali zabaw. Sali zabaw, która znacznie przewyższa wyposażeniem tradycyjny plac zabaw oraz która co niezwykle istotne daje możliwość zabawy zarówno latem, jak i zimą.

Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę z tego, że dzieci stają się konsumentem coraz bardziej wymagającym. Nie wystarczy im już kilka drabinek, zjeżdżalnia oraz basen z piłeczkami. Właściciel sali zabaw musi iść postępem czasu i stworzyć z sali prawdziwe rekreacyjne i multimedialne centrum rozrywki dla młodszych i starszych dzieci.

Lokalizacja

Jak w przypadku każdego biznesu na początku musimy zastanowić się nad dobrą lokalizacją. W przypadku sal zabaw sprawdzają się zawsze centra większych miast, jak również większe osiedla, szczególnie te zamieszkałe przez rodziny z dziećmi. Dobrym pomysłem jest też otworzenie sali zabaw w miejscowości wypoczynkowej (z tym, że w tym wypadku musimy być nastawieni raczej na to, że możemy głównie liczyć na zysk sezonowy). Jednak w najlepszym miejscem na wynajęcie powierzchni na salę zabaw dla dzieci jest centrum handlowe. Koszt takiego wynajmu jest zazwyczaj znacznie wyższy. Jednak jest to wydatek, który powinien się zwrócić. To w centrum handlowym rodzice najczęściej nie mają czego zrobić przez godzinę, dwie ze swoimi pociechami. To sala zabaw bywa także bardzo często czymś w rodzaju nagrody za dobre zachowanie na zakupach. Kiedy centrum zyska zaś dobrą sławę, to bardzo często rodziny z dziećmi przyjeżdżają do niego niezależnie od planowanych zakupów.

Rozrywki

Sala zabaw powinna posiadać coś w rodzaju swoistego toru przeszkód z licznymi zjeżdżalniami, huśtawkami oraz oczywiście z basenem wypełnionym kolorowymi piłeczkami. Wyposażenie sal powinno być zróżnicowane, tak aby mogły z nich korzystać dzieci w każdym wieku. Powinny więc się w nich znaleźć rozrywki dla najmłodszych, duże dmuchane zabawki, bujaki i niewielki basen, z drugiej zaś strony wspomniany wcześniej tor dla nieco starszych dzieci oraz trampoliny, zjeżdżalnie, automaty do gry, cymbergaj i inne atrakcje kierowane dla starszych dzieci. Ważne, aby przestrzenie te były rozgraniczone w taki sposób, aby dzieci wzajemnie sobie nie przeszkadzały. Wszystkie zabawki powinny zaś posiadać niezbędne atesty oraz być w pełni bezpieczne dla dzieci.

Personel

Konieczne będzie także zatrudnienie personelu do opieki nad dziećmi, czuwania nad ich bezpieczeństwem oraz do zabawy z dziećmi. Najlepiej jest więc zatrudnić wyspecjalizowanych animatorów. Utarło się już bowiem, że w ofercie zabaw dla dzieci poza godzinami indywidualnej zabawy, z których dzieci mogą korzystać samodzielnie w lub w grupach znajduje się też organizowanie urodzin czy bali karnawałowych. Potrzebne będą nam więc osoby, które są w stanie zapanować nad gromadką dzieci oraz w umiejętny sposób zapewnić im atrakcje.

 

Dodaj komentarz