Samoobsługowa myjnia dla psa

Zapewne każdy, kto próbował wykąpać psa (zwłaszcza dużego) w domowej wannie, ma świadomość, iż taka sytuacja jest mocno stresująca zarówno dla czworonoga, jak i dla właściciela. Zalana łazienka, porysowana pazurami wanna lub brodzik, zatkana sierścią rura odpływowa, ślady mokrych łap na błyszczącym parkiecie – tak z reguły wygląda dom po zakończonej kąpieli. Dlatego coraz większa liczba Polaków docenia zalety samoobsługowych myjni, w których komfortowo i stosunkowo tanio można nie tylko umyć, ale i wysuszyć domowego pupila. Jak pokazują doświadczenia już działających w Polsce tego typu placówek, samoobsługowe psie myjnie szybko zdobywają stałych klientów i po niedługim czasie zaczynają przynosić realne zyski.

Gdzie otworzyć myjnię

Myjnię dla psa najlepiej otworzyć w dużej aglomeracji, w której łatwiej o zasobnego w gotówkę klienta. Należy wybrać takie miejsce, w którym w ciągu dnia przewija się wiele osób (można wówczas szybciej zdobyć potencjalnych klientów oraz rozreklamować usługi myjni). Dobrą lokalizacją jest więc bliskie sąsiedztwo stacji benzynowych, myjni samochodowych czy też dużych hipermarketów. Niezłym punktem są również okolice dróg charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu.

Warto wiedzieć

Myjnię można uruchomić w wersji kontenerowej (nie są wówczas potrzebne żadne zezwolenia budowlane) lub zaadoptować w tym celu wolnostojący budynek (to rozwiązanie, aczkolwiek droższe, daje jednak większe możliwości zarobkowe – pomieszczenie można bowiem wykorzystać do sprzedaży preparatów pielęgnacyjnych, psich odżywek czy zabawek, ustawiając w myjni dodatkowe maszyny vendingowe). Ponieważ klienci preferują usługi kompleksowe, część budynku można wynająć pod salon zdrowia i urody dla psa i kota, sklep z akcesoriami dla zwierząt, ewentualnie klinikę weterynaryjną.

Biznes, jakim jest otwarcie myjni dla zwierząt, posiada jedną, kolosalną zaletę – stanowi jednorazową inwestycję, natomiast w późniejszym okresie charakteryzuje się niskimi kosztami utrzymania i brakiem kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników. Obsługa myjni sprowadza się do okresowego uzupełniania preparatów w dozownikach oraz dbania o czystość pomieszczenia.

Warto w tym miejscu dodać, iż niektórzy producenci myjni dla zwierząt oferują inwestorom nie tylko obsługę techniczną i szkolenia, lecz również wsparcie reklamowe (banery, ulotki, naklejki, broszury), a także pomoc w zdobyciu leasingu.

W efekcie klient, który decyduje się na uruchomienie myjni, otrzymuje pełne how know ułatwiające prowadzenie biznesu i obniżające koszty związane z reklamą.

Jak to działa

Myjnia dla psów składa się z wykonanego ze stali nierdzewnej boksu (do którego pies wchodzi po wygodnej rampie wyposażonej w antypoślizgowy bieżnik). Nad boksem znajduje się skrzynka mieszcząca wrzutnik monet oraz pokrętło, umożliwiające klientom wybór odpowiedniego programu (mycie z szamponem dla psów o długiej lub krótkiej sierści, suszenie lekkie, suszenie mocne, szampon z odżywką, szampon leczniczy itp.). Urządzenie jest wyposażone w prysznic ze specjalną końcówką oraz węża z dyszą do suszenia sierści. Posiada również licznik, który pokazuje, ile czasu zostało do końca kąpieli.

Umycie psa zajmuje przeciętnie od 15 do 20 minut. W większości już funkcjonujących na terenie Polski myjni za jedną minutę jest pobierana opłata w wysokości jednej złotówki.

Dodaj komentarz