Sklep ze zdrową żywnością

Wraz z postępem technologicznych, tempo naszego życia ciągle rośnie. W dobie pośpiechu, coraz większa ilość osób, zaczyna zauważać skutki uboczne wynikające ze spożywania tzw. fast food’ów, które niewątpliwie szkodzą oraz nie zawierają wszystkich potrzebnych nam witamin i minerałów aby sprawnie funkcjonować. Ludzie zaczynają się rozglądać za produktami, które są zdrowe, ekologiczne a przede wszystkich wartościowe w składniki odżywcze. Tu otwiera się furtka dla osób, które myślą o otworzeniu własnego biznesu.

Co potrzebujemy

Otóż, przede wszystkim lokalu, w którym będziemy sprzedawać ekologiczna i zdrową żywność, nie potrzebujemy dużego pomieszczenia gdyż z góry musimy uświadomić sobie, że nasze obroty nie będą zbyt wysokie, ale biznes ten gwarantuje stałych klientów. Koszt wynajmu sklepu to przedział 40 – 50 tysięcy złotych za pomieszczenie o wielkości 60 mkw.

Przestrzeń taka w zupełności nam wystarczy, by móc stworzyć zarówno mały magazyn na zapleczu, jak i urządzić wnętrze naszego sklepu. Powinniśmy posiadać różnorodne towary aby przyciągnąć jak największe grono potencjalnych klientów. Mowa tutaj przede wszystkich o produktach z soi, warzywach i owocach z ekologicznych upraw i szklarni, sokach i przetworach niskich indeksach tłuszczowych oraz produkty bezcukrowe, żywność bezglutenowa, cukry i słodziki, dżemy, konfitury, kawy i herbaty, nabiał, makarony, mąka, ryż, kasze, miody, oleje i oliwy, owoce suszone, pieczywo, płatki, musli, otręby, przyprawy, słodycze, przekąski, ryby i przetwory rybne, produkty sojowe, soki, syropy, napoje, woda, sosy, jeepy, suplementy diety, produkty wegetariańskie, ziarna, pestki, nasiona, zioła oraz wiele innych produktów, który przyjdą nam na myśl. Warto podpisać umowę z jedną z firm, która specjalizuję się w dostawa takie towaru aby nie musieć się martwić skąd weźmiemy dany towar. Jeden dostawca to gwarancja bezproblemowego zaplecze dla naszego sklepu. Następną sprawa jest lokalizacja sklepu, w zależności od ilości podobnych usług w naszym mieście, powinniśmy się urządzić tak aby nasz obszar działań był jak największy, skrajną głupotą byłoby otwierania drugiego takie sklepu gdzie na obszarze powiedzmy 2 km już taki istnieje. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że będziemy sprzedać towary skierowanie do pewnego typu ludzi, a więc nie będzie sporego ruchu w naszych sklepie. Jednak co ważne jeśli uda nam się wypełnić niszę jeśli chodzi o zdrową żywność w naszej okolicy, zagwarantujemy się stałych klientów a dzięki temu stały dochód pieniężny. Można się pokusić nawet o stworzenie dodatkowe sklepu w internecie, skoro już mamy towar to dlaczego nie zwiększyć ilości sprzedawanych produktów. Konto, którymś z portali aukcyjnych czy też własna z strona internetowa, to dodatkowe przychody. Musimy tylko pamiętać aby odkładać gdzieś towar, który sprzedaliśmy przez internet aby uniknąć kłopotliwych sytuacji spowodowanych brakiem towaru. Z rzeczy oczywistych potrzebujemy wyposażyć odpowiednio nasz sklep a więc meble, gabloty, na których będziemy trzymać nasz towar oprócz tego jeszcze telefon, e- maila oraz opcjonalnie ulotek oraz plakatów reklamowych, które zapewnią nam napływ większej klienteli. Kolejnym wydatkiem będzie zakup kasy fiskalnej, która jest wymaga przy prowadzeniu sklepu. Jednak pamiętajmy o tym, że wszelki wydatki z pewnością się nam zwrócą jeśli tylko będziemy odpowiednio prowadzić nasz sklep.

Wymagania

Z racji, że raczej nie będziemy sprzedawać alkoholu koncesji nie będą naszym zmartwieniem. Podobnie jak w przypadku każdego sklepu musimy stworzyć własną działalność gospodarczą, wyrobić NIP oraz zgłosić w odpowiednich organach powstanie naszego sklepu. Ponadto z racji, że sprzedajemy żywność musi zadbać aby nie była wystawiona na zanieczyszczenie oraz zgłosić fakt powstania sklepu do Sanepidu, który będzie przeprowadzał kontrole w naszych lokalu. Warto także pamiętać, że Unia Europejska wymaga odpowiedniego poziomu odnośnie sprzedaży i przechowywania żywności ekologicznej.

 

Dodaj komentarz