Studio tatuażu

my-hands-1000614-mTatuaż to coraz powszechniejszych sposób ozdabiania swojego ciała. Moda na tatuaże trwa już od dłuższego czasu i raczej nic nie wskazuje na to aby miała ona przeminąć. Coraz większe jest także przyzwolenie społeczne na tatuaże. Już nie są one utożsamiane z kryminalistami czy marynarzami, traktowane jako wybryk młodości, którego będziemy za jakiś czas żałować. Obecnie podejście do tatuażu bardzo się zmieniło. Na mniejszy czy większy tatuaż decydują się praktycznie osoby w każdym wieku. Nie jest on też postrzegany jako coś złego czy nieestetycznego. Wręcz przeciwnie współczesne tatuaże przypominają nieraz prawdziwe dzieła sztuki. W związku z tym zwłaszcza w sezonie letnim jak grzyby po deszczu wyrastają różne mniej i bardziej profesjonalne studia tatuażu. Jeśli jednak myślimy o tego typu biznesie na poważnie, nie powinniśmy się zastanawiać nad studiem sezonowym, a stałym nad punktem posiadającym dobrą renomę.

Warunki, jakie należy spełnić

Podobnie jak w przypadku większości biznesów tak i tutaj konieczne jest spełnienie wszelkich wymogów związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej oraz znalezienie odpowiedniego lokalu. Nie musi być on położony w centrum miasta, ale raczej należy unikać też osiedli czy peryferii miasta, które nie cieszą się zbyt dobrą sławą. Nasz biznes bowiem wtedy chcąc nie chcąc będzie traktowany jako podejrzany. Poza samym wyborem lokalu bardzo ważne jest spełnienie określonych wymogów sanitarnych, które w przypadku tego typu biznesu są bardzo wymagające. Już sam projekt studia musi zostać pozytywnie zaopiniowany przez inspektorat sanitarny. W trakcie działalności salon również musi wykazywać się nieskazitelną czystością i sterylnością. Bardzo ważne są liczne urządzenia, które pozwalają tą higienę i czystość zachować jak np. sterylizatory parowe. Musimy także liczyć się z tym, że będziemy pod stałą kontrolą sanepidu. Jednak zachowanie określonych wysokich powinno być normą. Nie chodzi tu bowiem tylko o kontrole, ale też o zdrowie i życie ludzkie. Jakakolwiek wpadka może spowodować, że nie tylko będziemy musieli pożegnać się z biznesem, ale też liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Z tego powodu zarówno my sami jak i zatrudniany przez nas personel powinniśmy przestrzegać wszelkich norm i zaleceń.

W pojedynkę czy z osobą do pomocy

Jeśli zaś chodzi o sam personel… Jeśli sami posiadamy odpowiednie umiejętności i predyspozycje, to oczywiście możemy prowadzić nasze studio samodzielnie. Musimy jednak liczyć się z tym, że jeśli klientów będzie sporo, to możemy zacząć nie wyrabiać się terminami i klienci będą odchodzili do konkurencji. Z tego powodu warto zatrudnić chociaż jedną osobę do pomocy. Ważne jest jednak aby była to osoba, która dobrze zna się na tym co robi. Konkurencja na tym rynku jest bowiem całkiem spora. Z tego powodu nasze tatuaże muszą się wyróżniać profesjonalizmem i artyzmem. Musimy pamiętać, że w naszym wypadku reklamą są nie tylko ulotki czy strona internetowa, ale właśnie nasi klienci, którzy eksponują swoje tatuaże oraz informują zainteresowane osoby o naszych usługach.

Dodaj komentarz