Zdjęcie na palcem pstrykcięcie

photoRozwój i powszechność fotografii to wbrew pozorom bardzo dobry moment na założenie własnej działalności w tym zakresie. Dostęp do aparatów fotograficznych i laboratoriów internetowych, które w krótkim czasie wywołują zdjęcia, nie zastąpi jednej ważnej kwestii. Fotografia łączy ludzi i stanowi oryginalną formę rozrywki. Ciekawą usługą i jeszcze nie tak bardzo rozpowszechnioną w Polsce jest wynajem fotokiosku jako formy eventowej bądź usługa fotografa na godziny, który przychodzi w umówione miejsce i wykonuje sesję fotograficzną uwieczniając rozbawionych uczestników. Wysoka jakość usług oraz inwencja twórcza przedsiębiorcy może sprawić, że firma będzie rozpoznawalna w regionie i często zatrudniana do tego typu zleceń.

Fotokiosk – radość i fotograficzna pamiątka
Nowością na rynku są przenośne fotokioski. Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim dają możliwość utrwalenia chwil radości i zabawy bez konieczności posiadania sprzętu fotograficznego. Po drugie – są nie lada atrakcją na każdej imprezie integracyjnej. Po trzecie – zdjęcia zrobione w ten sposób stanowią doskonałą pamiątkę, a wywołane w ramce można przekazywać jako upominki przybyłym gościom.
O ile fotokioski stojące w przestrzeni publicznej są już dość powszechnym widokiem, o tyle mobilne dopiero do nas docierają. Dlatego jest to dobry moment, aby rozpocząć taką działalność. Sam automat fotokiosku nie jest tani, jednak pobieranie opłat za jego wynajmowanie szybko zwróci nam inwestycję. Warto poszukać go za granicą, gdzie takie usługi są już bardziej popularne. Jego wygląd możemy personalizować w agencji reklamowej. Dobrze jest, kiedy sam fotokiosk oraz materiały reklamowe, strona internetowa oraz otoczka marketingowa są utrzymane w spójnej grafice i charakterze.
Sposób działania fotokiosku jest bardzo prosty, a intuicyjna obsługa umieszczona na automacie pozwoli osobom korzystającym łatwo wykonać zdjęcie. Zazwyczaj ma on konstrukcję podłużnego słupka z ekranem dotykowym. Osoby zainteresowane zrobieniem zdjęcia ustawiają się przed obiektywem i wykonują serię zdjęć. Automat po chwili drukuje gotowe fotografie. Sam wynajem mobilnego fotokiosku może być mało interesujący, zwłaszcza, że wielu gości posiada aparaty fotograficzne, szczególnie na ważnych uroczystościach. Dlatego swoją usługę warto wzbogacić o dodatkowe atrakcje np. wypożyczenie rekwizytów, czy całych strojów. Radość uczestników zabawy jest nie do opisania, a przebrania możemy dopasować do charakteru imprezy.

Fotograf na godziny
Fotograf na zamówienie, upodabniający swoje usługi do pizzy na telefon, czy taksówki, w dzisiejszych czasach na pewno znajdzie niszę. Tego typu działalność wymaga jednak doskonałego marketingu, przede wszystkim korzystania z tzw. „poczty pantoflowej”, portali społecznościowych oraz pozostawiania materiałów promocyjnych w miejscach, gdzie pojawi się potencjalny klient. Pogotowie fotograficzne może przydać się w niemal każdej sytuacji. Pozwala gościom dobrze się bawić, bez rozmyślania o konsekwencjach pozostawienia aparatu na stoliku i zalania go piwem. Dodatkowo, profesjonalnie zrobione zdjęcia będą stanowić doskonałą pamiątkę dla bawiących się przyjaciół. Oprócz aparatu, fotograf może przynieść ciekawe rekwizyty, zaangażować wszystkich w odgrywanie scenek i poz. Nie bez znaczenia jest otwartość samego fotografa i jego inwencja twórcza.
Fotograf na telefon może sprawdzić się również awaryjnych sytuacjach np.:
umówiona usługa fotograficzna na ślub, studniówkę, urodziny nie dochodzi do realizacji ze względu na stan zdrowia fotografa, czy inne wypadki losowe;
organizacja konferencji bądź spotkania współfinansowanego z funduszy wymaga dobrej jakości dokumentacji różnego rodzaju materiałów reklamowych, ilości gości itp.;
uwiecznienie ważnych chwil przez spontaniczną decyzję np. poród, spotkanie po latach itp.

Szybkość i kompleksowość usługi zazwyczaj niesie za sobą wyższy jej koszt i na tym polega główna korzyść mobilnego fotografa na telefon. Stworzenie cennika godzinowego umożliwi łatwą wycenę zlecenia, a dobra reklama umożliwi zdobywanie regularnych zleceń.

Dodaj komentarz