Kursy maturalne

graduation-784497-mEdukacja to podstawa. Dobre solidne wykształcenie oraz idący z nim w parze pakiet umiejętności to klucz do sukcesu, a często jedyna możliwość na znalezienie dobrego, intratnego zatrudnienia w dzisiejszych czasach. Rodzice, którzy bardzo często sami borykają się z trudną sytuacją na rynku pracy nie szczędzą więc wysiłków, a często też sporych środków finansowych, aby ich dzieci dobrze się wyszkoliły i wykształciły. Z tego powodu bardzo często inwestują w rozmaite kursy doszkalające, które mają za zadanie podwyższyć umiejętności i sprawić aby wiedza stała się bardziej wszechstronna. Mają one być uzupełnieniem do tego co proponuje polska szkoła. Przypadek ten dotyczy przede wszystkim nauki języków. Bardzo często dzieci maja także problemy z jakimś konkretnym przedmiotem lub przedmiotami. Tutaj również z pomocą przychodzą rozmaite szkolenia, kursy i indywidualne korepetycje.

Dlaczego maturzyści?

Praktyka korzystania z różnych dodatkowych form nauczania dotyczy w zasadzie dzieci w każdym wieku, jednak najbardziej nakierowana jest na maturzystów. Wizja matury jest bowiem bardzo mobilizująca. Tym bardziej, że egzamin dojrzałości jest bardzo często postrzegany jako jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Ponadto bardzo często jego wynik warunkuje to czy młody człowiek dostanie się na studia czy też nie.

Kiedy uświadomimy sobie te potrzeby dojdziemy do wniosku, że dobrym pomysłem na biznes jest prowadzenie kursów maturalnych. Jest to szczególnie atrakcyjna propozycja dla nauczycieli i osób posiadających uprawnienia pedagogiczne. Będziemy mogli wtedy sami prowadzić część zajęć. Oczywiście osoba bez odpowiedniego wykształcenia również może założyć tego typu działalność. Jednak będzie musiała zatrudnić większą ilość pracowników.

Kadra

Nasza oferta edukacyjna powinna być możliwie szeroka i dotyczyć w szczególności przedmiotów, z których najczęściej zdaje się matury, a więc przede wszystkim języka polskiego, historii, matematyki, biologii ewentualnie języków obcych (zazwyczaj z nauki języków maturzyści korzystają osobno w szkołach językowych). Oczywiste jest to, że nawet jeśli posiadamy wyższe wykształcenie z danej dziedziny, uprawnienia pedagogiczne, doświadczenie w zawodzie pedagoga oraz niekwestionowaną umiejętność do przekazywania wiedzy, to nie możemy sami nauczać wszystkich przedmiotów. Nie mamy bowiem takich kompetencji ani też po prostu fizycznie podołamy prowadzeniu wszystkich zajęć. Z tego powodu konieczne będzie zatrudnienie innych nauczycieli.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zarówno maturzyści, jak i rodzice mają spore wymagania. Z tego powodu powinniśmy zatrudnić wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Najlepiej aby nauczyciele posiadali uprawnienia egzaminatorów maturalnych. Powinni oni być zatrudnieni na umowę o pracę. Aby zajęcia były profesjonalne i efektywne to liczba osób w grupie nie powinna przekraczać 8 osób. Poza tym w naszej ofercie powinny się znaleźć również zajęcia indywidualne.

Współpraca z szkołą

Jeżeli chodzi o miejsce kursu to najlepiej sprawdzi się oczywiście budynek szkolny. Po pierwsze będziemy mieli do dyspozycji gotowe w pełni wyposażone sale wykładowe. Po drugie będzie nam łatwej pozyskać klientów, począwszy od uczniów danej szkoły, po ich kolegów, znajomych. Jeśli wyrobimy sobie dobrą opinię, to będziemy mogli także liczyć na polecenia kadry pedagogicznej. Poza tym nie powinniśmy zapominać o pozostałych formach reklamy takich jak strona internetowa, reklamy w prasie młodzieżowej czy pozostawienie ulotek w szkołach średnich, na uczelniach wyższych itd.

Dodaj komentarz