Pamiętaj o śniadaniu

chef-1349597-mKażdy z nas wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Powinno być zróżnicowane i dawać energię na większą połowę dnia. Niestety mimo iż stwierdzenie to jest bardzo często powtarzane, to jak jest powtarzane tak i często zapominane. Pytanie tylko dlaczego zapominamy o czymś co jest ważne, a można by nawet użyć stwierdzenia niezbędne? Tłumaczeń jest bardzo wiele, szczególnie winę zrzucamy na ewidentny brak czasu. Czy zatem nie byłoby prościej przygotować śniadanie dzień wcześniej? Nie, bo przecież tyle mamy na głowie. Dochodzimy zatem do wniosku, że wytłumaczeń nie ma końca. Brak chęci do robienia śniadań możemy wykorzystać do stworzenia małego, ale jak ze owocnego biznesu. Mowa tutaj o barze śniadaniowym.

Bar śniadaniowy to miejsce, w którym zabiegani, niezorganizowani, leniwi ludzie mogliby zjeść lub zakupić śniadanie. Począwszy od kromki chleba skończywszy na wyszukanych daniach śniadaniowych. Wersja na wynos oferowałaby raczej suchsze rozwiązania np. kanapki z dowolnymi dodatkami, sałatkę, może jogurt z Müsli. Dla leniwych oferowałaby śniadanie na miejscu, różnorodne, ciepłe i świeże. Takie miejsce z całą pewnością nie byłoby odwiedzane tylko przez osoby dorosłe, znalazłoby aprobatę wśród uczniów, których rodzice nie zawsze mają czas na przygotowanie tak ważnego posiłku jakim jest śniadanie. Ceny w barze śniadaniowym nie powinny być wygórowane, powinno stać na zakup śniadania każdego. Dlatego też menu powinno być zróżnicowane nie tylko pod katem rodzajów posiłków, ale także i cen. Warto zwrócić uwagę, że lepiej mieć 50 zadowolonych klientów, którzy systematycznie korzystają z naszych usług niż kilku, którzy nie wiadomo czy wrócą, bo przyjdzie dzień, kiedy zrobią rachunek wydatków i dojdą do wniosków, że te śniadania są jednak stosunkowo za drogie. Lokalizacja baru śniadaniowego również odgrywa istotną rolę. Warto go umieścić w pobliżu zakładów pracy jak i szkół. Dzięki temu większa ilość klientów będzie miała po drodze. Dobrym rozwiązaniem okazuje się także sąsiedztwo dworców autobusowych jak i stacji kolejowych. Tutaj sami już powinniśmy dokonać właściwej analizy. Wystrój lokalu? Owszem wazny, ale nie najważniejszy. My polecamy domowy, tradycyjny wystrój. Proste meble, obrusy w kratkę, zasłony w tych samych kolorach. Czy nie kojarz się dobrze ciepły kąt z zapachem świeżego pieczywa? Idealne miejsce do zjedzenia pierwszego posiłku w ciągu dnia. Bar śniadaniowy ma to do siebie, że nie działa przez cały dzień, a jedynie do godzin południowych np., do 11 -12 tej.

Naszym zdaniem bar śniadaniowym jest to idealny biznes. Ponadto jest to szansa na zarobek dla rodziców, którzy mają dzieci w wieku szkolny. Taka działalność daje możliwość do pogodzenia pracy z wychowywaniem dzieci bez ingerowania w to osób trzecich. Jeśli jesteś zatem na etapie poszukiwania pomysłu na biznes to weź pod uwagę i ten. Warto bowiem pamiętać, że najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. Tak będzie i w tym przypadku. Kto bowiem nie chciałby zjeść pożywnego, pierwszego posiłku?

Dodaj komentarz