Pomysł na biznes – hurtownia zabawek

 1W dzisiejszych czasach wyraźnie widać tendencję, zgodnie z którą wiele nowych firm powstaje, ale niewiele mniej jednocześnie upada. Trudno określić, jaki może być uniwersalny klucz do tego, by działalność gospodarcza odniosła sukces. Niewątpliwie jednak duże znaczenie ma skuteczny pomysł. A skuteczny wcale nie musi oznaczać nowy i oryginalny. Ważne, by wbić się w potrzeby konsumentów, jednocześnie zapewniając im usługi na najwyższym poziomie. Ciekawym pomysłem na własną firmę może okazać się hurtownia zabawek dla dzieci. Dlaczego? Dlatego, że na tego typu asortyment zawsze będzie zapotrzebowanie – z hurtowni korzystają zarówno sklepy zabawkowe, jak i osoby prywatne oraz instytucje dla dzieci, takie jak przedszkola, żłobki, świetlice itp.

Hurtownia zabawek dla dzieci może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli tylko będziemy mieć do zaoferowania klientom odpowiedni asortyment. Pamiętajmy o tym, że zabawki dla dzieci to bardzo pojemne hasło, pod którym mieszczą się produkty spod wielu kategorii. Przede wszystkim zabawki podzielone są na poszczególne grupy wiekowe – poczynając od najmłodszych maluszków – niemowląt – idąc przez dzieci 2-3 letnie, aż po zabawki dla starszych dzieci, w tym rozwijające logiczne myślenie i zdolności manualne. Dobra hurtownia zabawek ma pełen asortyment dla każdej z tych grup wiekowych. Oczywiście należy przy tym zadbać o różnorodność cenową. Nie może zabraknąć ani tych tańszych, prostszych zabawek, takich jak choćby zwykłe gryzaki, misie, lalki, drewniane klocki, jak i droższych, markowych, które można znaleźć w reklamach telewizyjnych. Ciekawym rozwiązaniem jest także wprowadzenie zabawek rękodzielniczych.

Hurtownia zabawek Serwus w Szczecinie

Pamiętajmy o tym, że rodzice coraz bardziej cenią sobie nie tyle efektowność zabawek (choć ta oczywiście też ma duże znaczenie), co bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku zabawek dla najmłodszych dzieci. Rodzice zwracają wówczas uwagę na to, z jakich materiałów zabawka jest wykonana i czy posiada elementy, które w jakiś sposób mogą dziecku zaszkodzić. A miejmy na uwadze to, że jedna niezadowolona mama może sprawić, że hurtownia straci wielu klientów.

Co więc dokładnie powinno znaleźć się w asortymencie dobrze zaopatrzonej hurtowni zabawek poza proporcjonalną selekcją na kategorie wiekowe? Przede wszystkim pamiętajmy o podziale zabawek na chłopięce, dziewczęce i unisex. Nie może zabraknąć wspomnianych już lalek, misiów, klocków, ale też figurek, różnego rodzaju samochodów i resoraków, puzzli, gier planszowych, karcianych, zabawek sportowych – takich jak trampoliny, hulajnogi, wrotki, piłki, piłki do skakania, skakanki – zabawek imitujących sprzęt RTV i AGD, zabawek dźwiękowych, kolorowanek, książeczek dla dzieci w różnym wieku i różnego rodzaju zabawek edukacyjnych.

Aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie rzeszy klientów, dobrze jest poza hurtownią stacjonarną, założyć stronę internetową, za pośrednictwem której również można by dokonać zakupów zabawek. Dzięki temu hurtownia może zdobyć nie tylko rynek lokalny, ale i ogólnopolski.

Dodaj komentarz