Projektowanie i sprzedaż biżuterii

pearl-collection-777539-mBardzo często oglądamy w telewizji bądź czytamy w prasie reportaże o kobietach, które zabrały się za kobiecy biznes, polegający na wytwarzaniu własnej biżuterii i odniosły w tej branży spory sukces. Zazwyczaj przygoda ta zaczyna się nieco niepozornie. Osoby o artystycznym zacięciu wykonują na próbę kilka par kolczyków, bransoletkę czy korale. Kiedy prezentują się w tej kolekcji budzą zachwyt, a nieraz i zazdrość koleżanek. Bardzo szybko pojawiają się też pierwsze zamówienia. Koleżanki są zaś żywą reklamą kolekcji. Co rusz pojawiają się więc nowe zlecenia od koleżanek, koleżanek itd. Po jakimś czasie domorosłe projektantki dochodzą więc do tego, że jest to pomysł na dobry, całkiem dochodowy biznes.

Jeśli jesteś więc osobą o uzdolnieniach plastycznych i artystycznych i wykonujesz swoją biżuterię do szuflady lub też dla tylko bardzo wąskiego grona swoich przyjaciół być może warto wyjść z ukrycia i przekuć swoje hobby na biznes, na którym można całkiem przyzwoicie zarabiać.

Pracownia i sklep

Jest to jeden z nielicznych biznesów, w którym przynajmniej na starcie nie musimy wynajmować osobnego lokalu. Z powodzeniem na potrzeby własnej „hali produkcyjnej” możemy wyznaczyć jeden pokój w swoim mieszkaniu lub domu. Lepszym pomysłem jest jednak wynajem niewielkiego lokalu. Takiego, który z powodzeniem będziemy mogli podzielić na dwie części. W jednym pomieszczeniu będziemy mogli wykonywać biżuterię i zorganizować swoje mini biuro, a w drugim urządzimy niewielki sklep, w którym na bieżąco będziemy sprzedawali swoje artykuły. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy mieszkamy w miejscowości turystycznej lub wypoczynkowej. Kiedy mowa o sklepie, to chcą odnieść sukces powinniśmy działać dwupłaszczyznowo, a więc z jednej strony posiadać tradycyjny stacjonarny sklepi najlepiej utrzymany w takim artystycznym klimacie. Z drugiej zaś strony powinniśmy założyć sklep internetowy i szukać klientek na większą skalę właśnie dzięki tej formie sprzedaży. Musimy jednak bardzo rzetelnie i terminowy wywiązywać się z realizacji zleceń.

Kompleksowa oferta

Dobra strona internetowa i sklep potrafią na dobre rozkręcić nasz biznes. Strona taka powinna być atrakcyjna, chociaż nie przeładowana efektami wizualnymi. To nasze rękodzieło powinno bowiem być na pierwszym planie. Warto także postawić na dobrej jakości zdjęcia, na których będzie prezentowana nasza biżuteria. Sama biżuteria musi zaś być nie tylko ładna, ale też unikatowa. Musi odróżniać się od tego, co możemy znaleźć w supermarketach czy na pierwszym lepszym stoisku. Tutaj dochodzimy do kilku ważnych kwestii. Pierwsza z nich to komponenty, a więc materiały z jakich będziemy wykonywać biżuterię, koraliki, zawieszki, elementy łańcuszków, spinki, żyłki, zapięcia, kryształki, filc, drewno itd. Itd. Wszystkie te elementy zakupimy w dobrze zaopatrzonej pasmanterii lub w Internecie. Z drugiej zaś strony musimy posiadać własną wizję tego w jaki sposób te komponenty połączyć tworząc z nich własną niepowtarzalną, ale też efektowną , przyciągającą wzrok aranżację. Powodzeniem cieszy się wszystko co ładne, ale też nietypowe, wymagające dużego nakładu pracy i zmysłu artystycznego jak metaloplastyka, projekty ze skóry, szkła itd.

 

Dodaj komentarz