Sklep z artykułami dla najmłodszych

child-playing-with-toy-car-1396050-mMimo tego, że obecnie bardzo wiele marketów i supermarketów jest dosyć dobrze wyposażonych jeśli chodzi o artykuły dziecięce, to jednak większość rodziców stawia na sklepy, które specjalizują się w artykułach dla dzieci i niemowląt. Bardzo często można bowiem w nich znaleźć asortyment, który w markecie jest niedostępny. Ponadto można tam także zakupić towar o wiele bardziej oryginalny, a niejednokrotnie też przewyższający jakością produkty zalegające na półce w marketach. Okazuje się, że wcale nie musimy się decydować na jeden model butelki, ponieważ do wyboru mamy kilka różniących się od siebie pod względem wielkości, materiału, kształtu butelek różnych producentów. To co przekonuje młodych rodziców do zakupów w sklepach dedykowanych dla dzieci, to fakt, że możemy zrobić wszelkie niezbędne zakupy w jednym miejscu oraz możemy liczyć na fachową pomoc i obsługę. Warto więc wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów i otworzyć sklep z artykułami dziecięcymi, który spełni właśnie wszelkie te oczekiwania.

Dobra lokalizacja

Jeśli poważnie myślimy o tego typu biznesie bardzo ważna jest lokalizacja. Sklep musi być duży na tyle, aby bez problemu pomieścił planowany przez nas bogaty asortyment. Najlepsza jest oczywiście lokalizacja w centrum miasta. Jeśli jednak nie znajdziemy odpowiednio dużego lokalu lub też po prostu nas na to nie stać, to możemy się zdecydować na sklep na peryferiach miasta. Powinien jednak do niego przynależeć dosyć duży parking. Musimy sobie bowiem zdawać sprawę z tego, że po artykuły typu łóżeczko, wózek czy fotelik raczej nikt nie wybiera się pieszo czy autobusem. W tym drugim przypadku musimy tez nieco więcej czasu, energii i nakładu finansowego przeznaczyć na reklamę, tak aby kliencie wiedzieli o naszej obecności. Warto postawić przede wszystkim na dobrą, wypozycjonowaną stronę internetową, reklamy w lokalnych mediach, jak również ulotki. W tym ostatnim przypadku bardzo ważne jest, gdzie zanosimy tego typu ulotki. Polecane są przede wszystkim gabinety lekarskie, przedszkola, sale zabaw dla dzieci, szkoły rodzenia itp. itd.

Bogaty asortyment

Jednak podstawową formą naszej reklamy będą przede wszystkim polecenia. Zaś aby takie zyskać musimy postarać się o bogaty i spełniający wysokie standardy asortyment. W naszej ofercie powinny się znaleźć między innymi wszelkie akcesoria niezbędne do pielęgnacji niemowlaka począwszy od wanienki czy przewijaka przez łóżeczko, wózek, a skończywszy na butelce, smoczku czy kubku niekapku. Bardzo ważną grupę pełnią także kosmetyki i tekstylia (ręczniki, pieluszki terowe itp.) oraz ubranka dziecięce (w tej grupie również powinny się znaleźć tradycyjne śpioszki czy pajacyki jak też ubranka do chrztu czy na roczek). No i ostatnia grupa, a mianowicie to co ma do nas przyciągnąć przede wszystkim dzieci, a więc zabawki zarówno te wielkogabarytowe jak koniki na biegunach, wózki dla lalek, samochody i rowerki jak też maty edukacyjne, karuzele, klocki czy grzechotki. Ważne jest to aby były to artykuły wysokiej jakości, będące czymś innym niż to co można zakupić w marketach. Istotne jest również to aby wszystkie oferowane przez nas produkty były w pełni bezpieczne i posiadały wszelkie niezbędne atesty.

Dodaj komentarz