Sklep wędkarski

fish-bait-2-1085596-mModa na łowienie ryb przez jakiś czas zapomniana ostatnio wróciła do nas ze zdwojoną siłą. Co więcej można powiedzieć, że wróciła w nowocześniejszej o bardzo wiele zaawansowanej formie. Dziś bardzo rzadko można bowiem spotkać na jeziorach, rzekach, morzach czy innych akwenach wody wędkarzy z pierwsza lepszą wędką, pamiętającą jeszcze pokolenie naszych dziadków. Większość wędkarzy posiada bowiem w pełni profesjonalny sprzęt, co więcej stale w niego inwestuje, modernizuje i dostosowuje do swoich rosnących potrzeb.

Warto więc na te potrzeby odpowiedzieć. Dobrym pomysłem na prowadzenie nowego biznesu może być założenie własnego sklepu wędkarskiego. Jeśli się jednak na to zdecydujemy musimy sonie zdawać sprawę z tego, że doświadczeni wędkarze nie zadowolą się trzema podstawowymi modelami wędek. Nasza oferta musi być bogata i kompleksowa. Z tego powodu ważny jest odpowiedniej wielkości logika, taki aby zdołał pomieścić wszelkie niezbędne sprzęty. Lokalizacja w tym wypadku nie jest aż tak bardzo istotna. Nie musimy więc wynajmować dużej powierzchni lokalowej w centrum miasta. Konkurencja na tym rynku nie jest jeszcze zbyt duża, a zdeterminowani wędkarzy bez trudu podjadą dwie przecznice dalej, jeśli mają pewność, że zagwarantujemy im dobry jakościowo sprzęt.

Asortyment

W naszym asortymencie powinny się więc znaleźć miedzy innymi wędki, kołowrotki, spławiki, sygnalizatory, żyłki, plecionki, ciężarki ołowiowe, haczyki, główki jigowe, kotwiczki, przynęty i zanęty żywe i sztuczne, siatki, podbieraki itp. itd. Ważne jest abyśmy posiadali sprzęt dedykowany dla amatorów różnego typy wędkowania między innymi do federa, gruntowego, odległościowego, morskiego, dropszotu, castingu, spinningowego itd. Z każdego artykułu począwszy od żyłki czy haczyka powinniśmy mieć kilka rodzajów o różnych parametrach i różnych producentów. Duży wybór to gwarancja naszego sukcesu, dzięki temu bowiem nawet najbardziej wymagający klient nie opuści naszego sklepu z pustymi rękami, a każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest także to abyśmy sami dobrze orientowali się w tematyce wędkarstwa, tak abyśmy mogli coś doradzić początkującym czy zdezorientowanym klientom. Poza samym sprzętem w naszej ofercie powinny się znaleźć także elementy ubioru i pozostałego wyposażenia wędkarza takie jak czapki, buty, wodery, koszulki, kurtki, kamizelki, a także skrzynki, torby, pokrowce itp.

W realu i w Internecie

Poza tradycyjnym sklepem stacjonarnym warto zastanowić się także nad założeniem sklepu internetowego. Dzięki temu będziemy mogli dotrzeć do większej ilości klientów, a nie ograniczać się tylko i wyłącznie do rynku lokalnego. Musimy jednak wtedy bardzo dobrze orientować się również w ofercie konkurencji, tak abyśmy potrafili zaproponować atrakcyjne promocje, zniżki i rabaty. Musimy także postarać się o ciekawe zdjęcia swoich artykułów oraz ich konkretne opisy dzięki temu będziemy potrafili dotrzeć również do początkujących wędkarzy, dla których czysto techniczne, ograniczone do wymieniania podstawowych parametrów opisy mogą być niewystarczające.

Dodaj komentarz