Sklep z akcesoriami ślubnymi

teddy-bear-1414092-mŚlub i wesele to uroczystości, na których raczej nikt nie oszczędza. Warto tę zależność zauważyć i właśnie na niej oprzeć swój biznes. Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju salonów z sukniami ślubnymi i garniturami. Są one zresztą uważane z jedne z bardziej dochodowych biznesów. Jednak ich założenie wiąże się z dosyć dużym kosztem. Poza tym ślub, wesele to nie tylko biała sukienka i garnitur, ale też cała oprawa, szereg różnego typu gadżetów i akcesoriów. To właśnie na tej mnogości i wszechstronności warto oprzeć swój biznes i założyć sklep z akcesoriami ślubnymi. Nasz sklep powinien obejmować maksymalnie szeroką ofertę i być stale otwarty na nowości i indywidualne życzenia klientów.

Dobra lokalizacja

Na początek będzie nam potrzebny odpowiedni lokal. Jego wielkość nie musi być specjalnie duża. O wiele ważniejsza jest jego lokalizacja. Musimy pamiętać o tym kto jest naszą grupą docelową, a więc narzeczeni, pary, rodzice młodych, druhny, drużbowie itd. Do naszego sklepu nie zawitają raczej przypadkowi przechodnie, toteż jego lokalizacja również nie powinna być przypadkowa. Dobrym miejscem na otwarcie tego sklepu będą miejsca, gdzie młodzi będą załatwiali formalności i inne sprawunki, a więc okolice kościołów, Urzędu Stanu Cywilnego, salonów z sukniami ślubnymi itp. Bardzo ważna jest także usytuowana w pobliżu tych miejsc reklama oraz witryna sklepowa, która będzie zachęcała do odwiedzenia naszego sklepu. Musimy wybrać na nią ciekawe artykuły oraz ładnie je wyeksponować i podświetlić. Najlepiej działać jest wielowymiarowo i posiadać jednocześnie tradycyjny sklep i sklep internetowy. Musimy jednak wykazać się wtedy jako rzetelny terminowy sprzedawca, regularnie odpowiadać na maile i realizować zamówienia w gwarantowanym krótkim terminie.

Co w ofercie?

Nasza oferta powinna być kompleksowa i bardzo szeroka. Powinny się w niej znaleźć przykładowo zaproszenia ślubne, sztuczne kwiaty i dekoracje do kościoła, dekoracje i stroiki na salę, stroiki do samochodów, poduszki na obrączki i wiele wiele innych. Warto także zagwarantować klientom gadżety do wesela tematycznego np. góralskiego, stylizowanego średniowieczem itd. itd. Powinniśmy sprzedawać zarówno poszczególne elementy dekoracji, jak i gotowe zestawy. Warto także rozszerzyć naszą ofertę o dodatkowe usługi np. strojenie kościoła, Sali, przystrajanie samochodu. Jeśli chcemy na dobre zaistnieć na rynku to powinniśmy nawiązać kontakt z innymi firmami i instytucjami obsługującymi wesela, takimi jak kamerzyści, fotografowie, cukiernicy, zespoły itd. itd. Najlepiej jeśli uda nam się nawiązać stałą współpracę z konsultantem weselnym. Możemy wtedy liczyć na stały i w zasadzie pewny zysk.

Handlowanie akcesoriami ślubnymi nie jest być może biznesem typowym. Jeśli jednak będziemy pamiętali o pewnych zasadach, dobrej, szerokiej reklamie, korzystnej lokalizacji, rzetelności w obsłudze klienta, wychodzeniu naprzeciw jego oczekiwaniom (sprowadzanie towarów na zamówienie), to będziemy mogli liczyć na całkiem wymierny zysk.

 

Dodaj komentarz